Jaunumi#digiTuvi jaunumi | MARTS

#digiTuvi jaunumi | MARTS

Kas agrāk bija neiespējams, tagad ir digitāls! #digiTuvi MARTS 2024

Šajā digiTuvi jaunumu izdevumā uzzini par jauniem pakalpojumiem, ko piedāvājam saviem klientiem, kā arī par eParaksta tehnoloģisko migrāciju, ko veiksim jau aprīļa beigās.

Mūsu Datu centru biznesa virziena vadītājs Jānis Delviņš pastāstīs par to, kā izvēlēties sev piemērotāko datu centru.

Šogad LVRTC ir kļuvis par valsts inovatīvo kapitālsabiedrību iniciatīvas darba organizatoru. Mūsu Inovāciju vadītājas Ilzes Žukovas rakstā lasi, kas ir inovāciju iniciatīva un uzzini, vai vari tai pievienoties. 

Arnis Pērkons

Arnis Pērkons
LVRTC ePakalpojumu daļas vadītājs

27. aprīlī notiks eParaksta tehnoloģiskās platformas migrācija

Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī (tehnoloģiskās migrācijas laikā) nebūs pieejama lielākā daļa eParaksta pakalpojumu.

LVRTC ePakalpojumu daļas vadītājs Arnis Pērkons skaidro, kāpēc platformas migrācija ir svarīga drošai pakalpojuma saņemšanai un kas jāņem vērā gan eParaksta lietotājiem, gan organizācijām, kas savās sistēmās integrējuši dokumentu parakstīšanu ar eParakstu.

Jaunas iespējas Jūsu biznesam – eZīmogs+ mākonī

Iepazīsties ar jaunāko elektroniskā zīmoga risinājumu –  eZīmogs+ mākonī, kas funkcionē ne tikai kā drošības garantija organizācijai, bet arī kā moderns un drošs risinājums, kas ļauj pārvaldīt zīmogus ar eParaksta rīkiem, nodrošinot dokumenta satura integritāti.

Uzzini, kā eZīmogs var palīdzēt veidot efektīvāku un drošāku digitālo darba vidi!

Vita Apse
LVRTC ePakalpojumu daļas Klientu vadītāja

Pirmie soļi drošai interneta lietošanai

Ikdienā nodrošinot kiberdrošības pakalpojumus, mēs, LVRTC, esam pārliecināti, ka izpratne un zināšanas par kiberhigiēnu un drošību internetā ir jāapgūst jau no mazotnes. Tādēļ gadu mijā klajā laists informatīvi izglītojošs izdevums jaunākā skolas vecuma bērniem – Čatiņš par drošu viedtālruņa lietošanu. Izdevums paredzēts bērniem, kas saņem savu pirmo viedierīci un apgūst tās lietošanu. Izdevumā viegli uztveramā veidā skaidroti jautājumi par drošību un atbildību internetā, draudu atpazīšanu un drošu viedierīču lietošanu.

Lasi un parādi citiem – apskati grāmatiņas elektronisko versiju!

Grāmatiņa "Čatiņš par drošu viedtālruņa lietošanu"

Idejas un teksta autors – Vitālijs Rakstiņš.

Edgars Brūvelis

Edgars Brūvelis
LVRTC Klientu vadītājs

Kiberhigiēnas ABC kiberdrošības risku mazināšanai

Kopš pērnā gada rudens, sekojot plašajai mūsu klientu interesei un pieprasījumam, LVRTC iestādēm un organizācijām piedāvā visaptverošas kiberhigiēnas apmācības organizāciju darbiniekiem.

LVRTC Klientu vadītājs Edgars Brūvelis skaidro, kāpēc ir svarīgi veikt darbinieku izglītošanu, lai samazinātu kiberdrošības riskus un kā darbinieku kiberhigiēnas zināšanas atspoguļojas pikšķerēšanas simulācijās.

Inovāciju iniciatīva turpina darbu!

Pirms pieciem gadiem tika izveidota Inovāciju iniciatīva, par savu mērķi nosakot inovāciju kultūras stiprināšanu valsts un privātajos uzņēmumos.

Katru gadu Inovāciju iniciatīvas koordinēšana tiek nodota kādam no uzņēmumiem – iniciatīvas dalībniekiem. 2024. gadā LVRTC ir uzņēmies Valsts inovatīvo kapitālsabiedrību iniciatīvas darba organizēšanu.

Uzzini, kas ir Valsts inovatīvo kapitālsabiedrību iniciatīva un kā vari dot savu artavu efektīvākā un inovatīvākā attīstībā!

Ilze Žukova

Ilze Žukova
LVRTC Pētniecības un inovācijas vadītāja

Priecājamies par uzlaboto sadarbību un klientu augošo apmierinātību!

Pērnā gada izskaņā lūdzām savus klientus novērtēt LVRTC sniegto pakalpojumu kvalitāti un servisa līmeni – to atzinīgi novērtējuši 97% mūsu klientu.

Būsim pateicīgi, arī ja Tu sniegsi savu viedokli par LVRTC sniegtajiem pakalpojumem!

Jānis Delviņš

Jānis Delviņš
LVRTC Datu centru biznesa
virziena vadītājs

Konservatīvs kā kompliments – jaudīga un mūsdienīga klasiskā infrastruktūra

Digitālajā laikmetā gan privāti, gan korporatīvā vidē ik uz soļa saskaramies ar iespējām izmēģināt jaunus tehnoloģiskus risinājumus un inovācijas.

Viena no jomām, kas pēdējo piecgadi izaicina lietotājus ar jauninājumiem, ir datu centri.

Kā saprast, vai jaunais ir labāks vai tikai citādāks? Kam uzticēties, veicot izpēti un, galu galā, kuru izvēlēties par savu pakalpojumu sniedzēju? 

Atbildi palīdzēs atrast Jānis Delviņš, kurš pastāstīs, kā izvēlēties piemērotāko datu centru risinājumu.

Kas ir NIS 2 un Nacionālās kiberdrošības likums un kā tas ietekmēs Tavu darba ikdienu?

Lai stiprinātu kiberdrošību ilgtermiņā starptautiskā līmenī, visā Eiropas Savienībā tiek uzsākta NIS2 direktīvas ieviešana. Saskaņoti arī Latvija ir izstrādājusi savu Nacionālās kiberdrošības likumu, kas ir veidots ar plašāku skatu, lielāku efektivitāti un ieintegrēs NIS2 direktīvas prasības vietējā likumdošanā.

Lai uzzinātu, kādas ir atbilstības prasības, kas būs jāievēro organizācijām, un vai Tavam uzņēmumam prasību izpilde būs obligāta, piesakies LVRTC semināram “Navigācija starp Nacionālās kiberdrošības likumu un NIS2 direktīvu”, kas norisināsies 27. martā.  Seminārā eksperti skaidros aktuālo informāciju un sniegs praktiskus padomus.

Pieaug eParaksta lietotāju un lietošanas reižu skaits

eParaksta veiksmes stāsts visciešākā mērā saistīts ar tā integrēšanu portālos un informācijas sistēmās, ko lietojam visdažādākajās dzīves situācijās. Esam pateicīgi organizācijām, kas to ir paveikušas, un arvien plašāk mudina izmantot eParakstu arī savus klientus.