JaunumiInovāciju iniciatīva turpina darbu!

Inovāciju iniciatīva turpina darbu!

Ilze Žukova

Ilze Žukova | LVRTC Pētniecības un inovācijas vadītāja

Rainis ir teicis, ka pastāvēs, kas pārvērtīsies. Šo vārdu savstarpējā dinamikā ir ieausta virzība un pastāvēšana. Jo, ja apstāsies, pastāvēšana būs apdraudēta. Šī patiesība bija aktuāla gan pirms 100 gadiem un senāk, gan mūsdienās, kad to pavada vārds – inovācijas.

LVRTC šogad ir tas gods virzīt Valsts inovatīvo kapitālsabiedrību iniciatīvas darbu produktīvu pārmaiņu virzienā un jau februārī uzsākām jaunu darba cēlienu, priekšplānā izvirzot vairākas aktualitātes:

  1. Viss sākas no pamatiem, un inovāciju pamatā ir arī likumdošana, kas virza vai mazina šo attīstību. Normatīvo aktu izmaiņu darba grupa (ko koordinēs Kārlis Siliņš, LVRTC), risinās normatīvo aktu izmaiņu un interpretācijas jautājumus, sadarbojas ar uzraugošajām iestādēm. 
  2. Iedvesmu smelsimies Pieredzes apmaiņas darba grupā  (ko koordinēs Oļesja Dzenīte, LVRTC), kur izzināsim un pārņemsimno citām kapitālsabiedrībām un uzņēmumiem veiksmes stāstus.  
  3. Reizi ceturksnī notiks Stratēģiskās grupas tikšanās (koordinēšu es, Ilze Žukova, LVRTC), kur atskatīsimies uz abu augšminēto grupu paveikto, un iedvesmosimies no pieredzes stāstiem.   

Šobrīd notiek sarunas arī par Iepirkumu darba grupas izveidi, bet par to informēsim atsevišķi.

Inovāciju iniciatīvas darbu koordinēs LVRTC Inovāciju vadītāja Ilze Žukova ciešā tandēmā ar kolēģiem Oļesju un Kārli. 

Ja esi no valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrības, iesaisties iniciatīvā un noteikti iegūsi kādu noderīgu atziņu, un Tava balss palīdzēs virzīt kādu lēmumu, lai veidotu kapitālsabiedrību darbu efektīvāku un inovācijas – jēgpilnākas. 

Vairāk par inovāciju iniciatīvu – www.lvrtc.lv/viki/

Lai visiem veicas!