JaunumiKiberhigiēnas ABC kiberdrošības risku mazināšanai

Kiberhigiēnas ABC kiberdrošības risku mazināšanai

Edgars Brūvelis

Edgars Brūvelis | LVRTC Klientu vadītājs

Nemitīgi mainīgajā digitālajā vidē pat visnoturīgākās aizsardzības sistēmas ir tik spēcīgas, cik spēcīgas tās uztur organizācijas darbinieki. Kiberdrošība nav tikai organizatoriska vai individuāla līmeņa atbildība – tas ir kolektīvs darbs.

Kādi ir kiberdrošības riski organizācijām?

Viens no kiberdrošības risku preventīvajiem pasākumiem ir darbinieku izglītošana, jo pat visstiprākos aizsardzības mūrus, ko veido organizācija, var gāzt darbinieku individuālās kļūdas.

LVRTC veiktie pikšķerēšanas simulācijas uzbrukumi, ko pēc mūsu klientu pasūtījuma esam veikuši valsts un pašvaldību, kā arī komercsektora uzņēmumu darbiniekiem, atklāj, ka puse adresātu atver simulētus pikšķerēšanas e-pastus, bet vismaz 30% “uzbrukuma” adresātu ievada savus datus.  

Šie dati pierāda, cik svarīgi ir nodrošināt darbiniekiem  zināšanas un prasmes atpazīt kiberdraudus un būt gataviem situācijām, kad esi kļuvis par uzbrucēja mērķi.  

50%
atver saiti
30%
ievada savus datus

Kopš pērnā gada rudens, sekojot plašajai mūsu klientu interesei un pieprasījumam, LVRTC iestādēm un organizācijām piedāvā visaptverošas kiberhigiēnas apmācības organizāciju darbiniekiem. Apmācību programma veidota, lai uzlabotu izpratni par dažādiem kiberdrošības aspektiem, datu drošību un katra darbinieka individuālo lomu drošas digitālās darba vides uzturēšanā.

Kiberhigiēnas ABC apmācībās dalībnieki iegūs nepieciešamās zināšanas un iemaņas, lai atpazītu kiberdraudus, gūtu izpratni par mobilo ierīču drošību, datu aizsardzību, kā arī uzlabotu gatavību krīzes situācijām, kas var rasties katrā uzņēmumā.

Kiberhigiēnas ABC apmācībās dalībnieki gūs ieskatu tēmās, kas veido drošas digitālās darba vietas mugurkaulu:

  • Kiberdraudu veidi un to identificēšana
  • Mobilo iekārtu drošība
  • Sociālo mediju un e-pastu drošība
  • Datu noplūdes un hakeru uzbrukumi, to atpazīšana
  • Datu aizsardzība un rezerves kopijas
  • Personāla apmācība un informēšana
  • Ieguvumi no drošas digitālās darba vides

Apmācības tiek īstenotas grupās, kur dalībnieku skaits nepārsniedz 20 cilvēkus. Kiberhigiēnas nodarbība tiek noslēgta ar zināšanu pārbaudes testu, lai nostiprinātu darbinieku zināšanas. Apmācību ilgums – 3h (ieskaitot zināšanu pārbaudes testu). 

Ja Tevi ir ieinteresējušas apmācības, sazinies ar mums, lai uzzinātu izmaksas un tuvākos pieejamos laikus.