JaunumiKas ir NIS 2 un Nacionālās kiberdrošības likums un kā tas ietekmēs tavu darba ikdienu?

Kas ir NIS 2 un Nacionālās kiberdrošības likums un kā tas ietekmēs tavu darba ikdienu?

Digitālajai transformācijai paātrinoties visās nozarēs, kritiskās infrastruktūras un digitālo pakalpojumu aizsardzība pret kiberdraudiem nu ir kļuvusi par vissvarīgāko noteikumu mūsu ikdienā.

2023. gads kiberdrošībā nesa daudzus jaunus antirekordus. Eiropas Savienība kļuva par uzbrukumu fokusu reģionā, bet Latvija piedzīvoja būtisku kiberuzbrukumu apjoma un skaita pieaugumu. Diemžēl šādas tendences saglabājas arī šogad.

Lai starptautiskā līmenī stiprinātu kiberdrošību ilgtermiņā, visā Eiropas Savienībā tiek uzsākta NIS2 direktīvas ieviešana. Direktīva noteiks stingrākas risku pārvaldības un incidentu ziņošanas prasības, iekļaus plašāku nozaru loku, kā arī veiks subjektu uzraudzību, lai nodrošinātu vienādi augstu kiberdrošības līmeni visā Eiropas Savienībā.

Saskaņoti arī Latvija ir izstrādājusi savu Nacionālās kiberdrošības likumu, kas ir veidots ar plašāku skatu, lielāku efektivitāti un ieintegrēs NIS2 direktīvas prasības vietējā likumdošanā.

27.martā LVRTC organizē semināru par NIS 2 un Nacionālās kiberdrošības likuma ieviešanu un to, kā šīs izmaiņas ietekmēs organizāciju kiberikdienu.

Piesakies un uzzini, Nacionālās kiberdrošības likums un NIS2 direktīva ietekmēs mūsu ikdienu un kā varam veidot drošāku digitālās nākotni kopā! 

Pieteikšanās līdz 21. martam šeit

Pasākuma programma

9.30 – 10.00NIS2 direktīva. Kā tā mainīs organizāciju ikdienu? / Edgars Kiukucāns / Aizsardzības ministrijas Kiberdrošības politikas departamenta direktors
10.00 – 10.20Nacionālās elektroniskās identifikācijas rīki drošai saziņai un darījumu kārtošanai / Kārlis Siliņš / LVRTC Biznesa attīstības daļas vadītājs
10.20- 10.40eZīmogs – automatizācija un procesu efektivitāte / Vita Apse / LVRTC ePakalpojumu daļas Klientu vadītāja
Kafijas pauze
11.00- 11.20Organizācijas kiberaizsardzība – lai individālas kļūdas negāž aizsardzības mūrus / Artūrs Filatovs / LVRTC Kiberaizsardzības biznesa virziena vadītājs
11.20- 11.50Datu drošība sākas no atbilstošas datu glabāšanas – LVRTC datu centri un mākoņpakalpojumi / Jānis Delviņš / LVRTC Datu centru biznesa virziena vadītājs
11.50-12.20Preventīvā “pikškerpote” un kiberhigiēnas nepieciešamība / Edgars Brūvelis / LVRTC Klientu vadītājs