JaunumiPieaug LVRTC nodrošināto kiberaizsardzības pakalpojumu klāsts

Pieaug LVRTC nodrošināto kiberaizsardzības pakalpojumu klāsts

LVRTC kiberdrošības jomā darbojas kopš 2015. gada, kad Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienībā LVRTC tika uzticēta valsts resursu aizsardzība pret kiberuzbrukumiem. Šobrīd nodrošinām kiberaizsardzības pakalpojumus pussimtam valsts iestāžu, un, sekojot privātā sektora pieprasījumam, 2023. gadā esam uzsākuši kiberaizsardzības pakalpojumu sniegšanu arī komercuzņēmumiem.

DDos aizsardzība

LVRTC bez maksas  nodrošina DDos aizsardzību iestādēm un kapitālsabiedrībām, kuras ir iekļautas aizsargājamo resursu sarakstā.

Lai iekļūtu šajā sarakstā, iestādēm pašām tas jāinicē. “Nereti iestādei šķiet, ka viņa nav interesanta uzbrukuma, vai ka nav pietiekami nozīmīga, lai saņemtu šādu aizsardzību. Diemžēl piegājiens, ka neesmu pietiekami interesants, lai man uzbruktu, mūsdienās nav vairs patiess. Uzbrukumu mērķis bieži vien ir vienkārši diskreditēt valsts pārvaldi, mazināt iedzīvotāju ticību valsts spējām,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

Vairāk par pakalpojumu uzzini šeit.

Neuzķeries uz ļaundaru izmestajiem āķiem

Redzot aizvien pieaugošos kiberapdraudējuma riskus, LVRTC ir izstrādājis pikšķerēšanas uzbrukuma simulācijas pakalpojumu, lai mūsu klientiem un jebkuram citam interesentam palīdzētu identificēt un mazināt ar pikšķerēšanas uzbrukumiem saistītos riskus.  Šobrīd pakalpojums ir primāri paredzēts valsts iestādēm un pašvaldībām, tomēr esam gatavi to nodrošināt arī komersantiem.  Pakalpojums nodrošina visaptverošu pieeju pikšķerēšanas uzbrukuma simulācijai un ir veidots kā reālistiski pikšķerēšanas scenāriji.

Vairāk par pakalpojumu uzzini šeit.

Izmanto koplietojamu infrastruktūru

LVRTC ir viens no valsts elektronisko sakaru pakalpojumu centriem (VESPC).Tas nozīmē, ka ar dažiem izņēmumiem, varam nodrošināt pilna spektra IKT pakalpojumu grozu, tostarp kiberaizsardzību, kas palīdz iestādēm uzturēt viņu pārvaldībā esošās informācijas sistēmas. LVRTC nodrošina tehnisko līdzekļu un pakalpojumu kopumu, kas publiskajai personai, publiskās personas kapitālsabiedrībai un publiskās personas kontrolētai kapitālsabiedrībai nodrošina infrastruktūru ar augstu konfidencialitāti, integritāti un pieejamību informācijas sistēmām un ar tām saistītajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī pakalpojumiem. Kopš šī gada 24.februāra pieprasījums pēc VESPC pakalpojumiem ir pieaudzis, jo drošības kompromisi vairs nav pieļaujami un iestādes labi saprot, ka riskiem šobrīd var būt pārāk augsta cena. Pakalpojumu grozā  iekļauti arī kiberaizsardzības pakalpojumi.

Vairāk par VESPC pakalpojumu uzzini šeit.

Kiberaizsardzības pakalpojumi komercsektoram

Papildus DDoS aizsardzībai, LVRTC nodrošina padziļinātu kiberincidentu noteikšanas un novēršanas pakalpojumu, kā arī mākoņpakalpojumu drošības un pārvaldības pakalpojumu, kas spēj samazināt nesankcionētas attālinātas kibernoziedzinieku piekļuves iespējas resursiem, jo to turētājiem ir nepareiza resursa konfigurācija. Šādas nepilnības vai ievainojamības lietotāji nespēj laicīgi novērst un šis pakalpojums ļauj klientiem identificēt problēmas un nepilnības agrīnā stadijā, vēl pirms noticis kritisks incidents . Mākoņpakalpojumu drošība un pārvaldības pakalpojums ir visaptveroša mākoņresursu drošības, pārvaldības un dzīves cikla kontrole. Risinājums organizācijām ļauj pilnībā kontrolēt mākoņresursu drošību, ievainojamības, konfigurācijas, mākoņpakalpojuma ugunsmūrus, lietotāju pārvaldību un citas kritiskās drošības funkcijas, ko līdz šim ar klasiskajiem kiberdrošības pakalpojumiem nebija iespējams veikt.

Vairāk par pakalpojumiem uzzini šeit.