Jaunumi#digiTuvi jaunumi | DECEMBRIS

#digiTuvi jaunumi | DECEMBRIS

Esam dažas darba dienas pirms 2024.gada sākuma. Nākamais ir LVRTC simtgades gads. Mūsu vēsture iet roku rokā ar straujo  tehnoloģiju attīstību pēdējā gadsimtā.  Un bez kautrēšanās arī var teikt, ka ne tikai roku rokā, bet arī vismaz Latvijas līmenī – mums vadot virkni inovāciju ieviešanu.

LVRTC ir viens no valsts apjomīgākajiem infrastruktūras uzņēmumiem. Ar pilnu pārliecību var apgalvot, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs tieši vai pastarpināti saņem pakalpojumus, kas sniegti izmantojot mūsu infrastruktūru, tāpēc pateicamies Jums par uzticēšanos un produktīvu sadarbību gan šogad, gan turpmāk!

Gaišus svētkus, enerģiju, degsmi un prieku jaunos izaicinājumos 2024. gadā!

Šajā jaunumu izdevumā uzzini par to, kā LVRTC desmit gadus būvēja platjoslas optisko tīklu un vai mums izdevies sasniegt projekta mērķus, kas ir valsts federētais datu mākonis un kādam mērķim tas tiek veidots, kā valsts un pašvaldību organizācijas vērtē LVRTC sniegtos VESPC pakalpojumus, kādi ilgtspējas izaicinājumi ir IKT nozarei un kā organizācijām varam palīdzēt uzlabot drošību, izmantojot LVRTC nodrošinātos uzticamības pakalpojumus!

Viedierīce uz pelēka fona. teksts: Līdz 26. decembrim atjauno eParaksts mobile uz jaunāko versiju

Aicinām atjaunot eParaksts mobile lietotni uz jaunāko versiju

Sakarā ar lietotnē veiktajiem drošības un tehniskajiem uzlabojumiem, aicinām atjaunot eParaksts mobile lietotni uz tās jaunāko versiju. Lietotnes eParaksts mobile jaunākā versija pieejama App Store un Google Play veikalos. Viedtālruņiem ar Android operētājsistēmu tā ir versija 1.28.5, bet viedtālruņiem ar iOS – versija 1.28.7.

Ilgtspējas izaicinājumi nākamajam un turpmākajiem gadiem

Nākamajā gadā IKT nozarē turpināsim piedzīvot to, kā samazinās atšķirība starp reālo un virtuālo pasauli. Digitālais kļūst arvien reālistiskāks, un reālais kļūst tikpat elastīgs un pielāgojams kā digitālais. Tas nozīmē aizvien vairāk klikšķus digitālajā vidē. Katrs peles klikšķis kādā interneta vietnē rada pavisam reālus CO2 izmešus, un plaši apmeklētas mājas lapas ir iemesls simtiem un tūkstošiem izmešu kilogramu gadā.

LVRTC Valdes priekšsēdētāja Ģirta Ozola portrets

Ģirts Ozols
LVRTC Valdes priekšsēdētājs

Noslēdzas desmit gadus ilgusī “vidējās jūdzes” optiskā tīkla izbūve

Visi ar “vidējās jūdzes” optiskā tīkla izveidi saistītie būvniecības darbi reģionos ir noslēgušies un ekspluatācijā ir nodota 3620 km gara optiskā tīkla trase un izveidotie 459 trases pieslēguma punkti. Kā norisinājās optiskā tīkla izbūve?

Jaunums! Divu faktoru autentifikācija ar eParaksts mobile

LVRTC ir izstrādājis jaunu pakalpojumu, kas ļauj savās sistēmās un portālos izveidot divu faktoru autentifikāciju, kā otro autentifikācijas soli izmantojot identitātes apliecināšanu ar eParaksts mobile.

Pakalpojums uzņēmumiem un organizācijām ir pieejams bez maksas un nodrošina organizācijām un uzņēmumiem uzlabotu drošības risinājumu dažādām lietojumprogrammām un resursiem, kas atrodas organizācijas sistēmās.

Darbības nepārtrauktības nodrošināšana kļūst arvien svarīgāka

LVRTC kopā ar partneriem strādā pie Latvijas valsts datu apstrādes mākoņa attīstības, kas tuvina valsts pārvaldes rīcībā esošo IKT resursu un kompetenču racionālas izmantošanas mērķu sasniegšanu. Kādus tehniskus izaicinājumus risinām, veidojot mākoni?

Vai mūsu klienti ir apmierināti?

LVRTC ir viens no vadošajiem kompetenču centriem, kas Valsts elektronisko sakaru pakalpojumu centrā (VESPC) piedāvā 19 dažādus pakalpojumus. Kā mūsu klienti vērtē sadarbību ar LVRTC, un kādi ir galvenie ieguvumi, izmantojot VESPC pakalpojumus?

Esi sasniedzams – atjauno savu kontaktinformāciju!

Ja esi eParaksts mobile klients, mums ir svarīgi, ka varam Tevi sasniegt un sniegt svarīgu informāciju par tavu eParakstu arī tad, ja esi nomainījis savu tālruņa numuru vai e-pastu. Ja Tava kontaktinformācija ir mainījusies, aicinām to atjaunot portālā eParaksts.lv.