#digiTuvi jaunumi | jūnijs
2023. gada pirmo pusgadu noslēdzam ar jau trešo #digiTuvi Jaunumu izlasi, kā arī ar īpašu gandarījuma sajūtu – pirmoreiz piedaloties Ilgtspējas indeksa izvērtējumā, LVRTC ieviestie ilgtspējas un atbildīgas uzņēmējdarbības procesi novērtēti ar SUDRABA kategoriju.
Ieskaties #digiTuvi jūnija jaunumos un uzzini par LVRTC jaunāko pakalpojumu Pikšķerēšanas uzbrukuma simulācija. Tāpat lasi par to, kāda būs TV un radio nākotne, uzzini par izplatītākajiem eParaksta mītiem un to, kas ir datu parakstīšana.
Cik viegli ir “uzķerties”?! Pārbaudi!
Artūrs Filatovs
LVRTC Kiberaizsardzības biznesa virziena vadītājs
Internets ir mainījis mūsu dzīvi un neskaitāmos veidos ieviesis jaunas inovācijas, taču tas ir nodrošinājis plašu spēles laukumu arī noziedzniekiem, kas dažādākajos veidos mēģina uzķert uz savu viltību āķa ikvienu no mums.
Kā cīnīties ar digitālās vides ļaundariem?
Vai roboti aizstās cilvēkus?
LVRTC ir ceļā uz to, lai klientu apkalpošanas operatori līdzšinējā veidolā tiktu aizstāti ar klientu apkalpošanas robotiem. Darbinieki pilnveidojas un attīstās, apgūst jaunas profesijas, piemēram – botu trenera arodu.
Cilvēks netiek aizvietots ar robotu – cilvēks vada robotu!
LVRTC Ilgtspējas indeksā iegūst sudraba novērtējumu
Šogad Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs izvirzīja jaunu un ambiciozu mērķi – startēt Ilgtspējas indekss 2023 un iegūt publisku novērtējumu uzņēmumā ieviestajiem ilgtspējas un atbildīgas uzņēmējdarbības procesiem.
Esam patiesi lepni un gandarīti, ka pirmoreiz piedaloties Ilgtspējas indekss izvērtējumā, līdz šim paveiktais novērtēts ar SUDRABA kategoriju. Vairāk kā 100 organizāciju un uzņēmumu konkurencē esam saņēmuši apliecinājumu, ka iesāktais darbs un arī tālākie plāni ir pareizajā virzienā.
Kāds varētu būt tavs radio un TV nākotnē?
1925. gada novembrī kolēģi, kas LVRTC strādāja teju pirms simts gadiem, nodrošināja radio ieviešanu valstī, bet pirmā televīzijas pārraide Latvijā notika 1956. gadā.
Par to, kā mainījusies radio un televīzijas apraide, ik dienu un vakaru varam pārliecināties tos skatoties un klausoties. Bet kāda nākotne sagaida šīs tehnoloģijas?
Jauns formāts un jauni pielietojumi
2021. gadā ETSI ir izdevis jaunu standartu, kas nu iespējo ne tikai datņu, bet arī datu parakstīšanu. Kā organizācijas to var izmantot savā labā?
Ārpus tīmekļa vēl vairāk nekā trešdaļa pasaules iedzīvotāju
Katra darbība, ko mēs veicam tiešsaistē, ģenerē datus.
Taču cik daudz datu tiek ģenerēts katru dienu un
kādas varētu būt jaunākās tehnoloģiju tendences 2023. gadā?
eParaksts iedzīvotājiem ir pieejams jau vairāk nekā 15 gadus un pa šo laiku sabiedrībā ir radušies dažādi mīti un pārpratumi par tā saņemšanu vai lietošanu.
Mēģināsim atšķetināt 10 izplatītākos mītus par eParakstu!
Agnese Brūvere
LVRTC ePakalpojumu daļas vadītāja