#digiTuvi jaunumi | NOVEMBRIS
Oktobri pavadījām kiberaizsardzības zīmē – Eiropas Savienībā šis ir kiberaizsardzības mēnesis un arī mēs to iesākām ar LVRTC ikgadējo tehnoloģiju notikumu – Kibernakts, kam jau oktobra vidū sekoja Kibernakts dienas vidū!
Arī digiTuvi Jaunumos novembrī vēlamies aktualizēt drošības jautājumus, jo patiesībā ļoti saspringtā un dinamiskā kiberaizsardzības zīmē dzīvojam jau otro gadu.
Ģirts Ozols | LVRTC valdes priekšsēdētājs
LVRTC turpina pilnveidot kiberaizsardzības risinājumus
Kopš kara sākuma Ukrainā kiberuzbrukumu skaits ir būtiski pieaudzis, liekot arī visiem kiberaizsardzības sargiem pārvērtēt savas stratēģijas un taktikas, augt un pilnveidoties.
2023. gadā LVRTC ir ieviesis jaunus kiberaizsardzības pakalpojumus, ko piedāvājam valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī kapitālsabiedrībām, jo ir skaidrs, ka tieši šīm organizācijām šobrīd ir ļoti daudz izaicinājumu nodrošināt kvalitatīvu aizsardzību, savlaicīgu risku apzināšanu un speciālistu piesaisti.
Veiksmīgas infrastruktūras aizsardzības nodrošināšanas pamatprincips ir spēja pielāgoties
Noskaties LVRTC Kiberdrošības daļas vadītāja Sendija Dzenīša stāstu par to, kā LVRTC nodrošina kiberaizsardzības pakalpojumus mainīgajā kibervidē.
Evija Dišlere | LVRTC Mākoņpakalpojumu biznesa virziena vadītaja
Valsts elektronisko sakaru pakalpojumu centrs – “ātrais celiņš” pakalpojumu saņemšanai valsts un pašvaldību iestādēm un kapitālsabiedrībām
LVRTC sniedz VESPC pakalpojumus, lai nodrošinātu drošas un koplietojamas infrastruktūras pieejamību organizācijām. Koplietojamas infrastruktūras izmantošana ļauj būtiski samazināt IKT izdevumus organizācijai, tai pat laikā būtiski uzlabojot datu uzglabāšanas un apstrādes drošību un ar tām saistīto cilvēkresursu patēriņu.
Darbības nepārtrauktība – vai to iespējams īstenot vienmēr un visiem?
Aizsardzības padomnieks LR vēstniecībā Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Vitālijs Rakstiņš dalās ar saviem novērojumiem, kā Ukraina īsteno darbības nepārtrauktību kara laikā un kādi ir izaicinājumi organizācijām, nodrošinot pakalpojumu pieejamību krīzes laikā.
Pievērs uzmanību! eParakstam jau tuvākajā laikā gaidāmi vairāki uzlabojumi!
Paplašinoties eParaksts mobile pielietojumu klāstam un lietotāju skaitam, lietotne var tikt pakļauta arvien lielākiem sociālās inženierijas uzbrukumu riskiem. Lai turpinātu aizsargāt lietotāju drošību, eParaksta komanda ievieš risinājumus, lai nodrošinātu pilnvērtīgu eParaksta funkciju darbību un lietotāju drošību.
Sniedz savu viedokli!
LVRTC jau pusgadu sniedz pikšķerēšanas simulācijas pakalpojumus un strauji mainīgajā kibervidē mūsu pakalpojumi ir kļuvuši svarīgāki nekā jebkad agrāk, dodot organizācijām un to darbiniekiem iespēju stiprināt aizsardzību un kāpināt modrību pret iespējamiem draudiem.
LVRTC vēlas turpināt nodrošināt efektīvu pikšķerēšanas simulācijas pakalpojumu, kas pielāgots katras organizācijas vajadzībām. Lai to nodrošinātu, mēs novērtējam atgriezenisko saiti, ko saņemam no mūsu klientiem.
Uzņēmēji novērtē eZīmoga iespējas
Papīra dokumentu apritē zīmogs vai spiedogs bija zināms jau krietni pirms Kristus dzimšanas.
Digitālā vidē tāds pieejams jau 10 gadus, tomēr īstu popularitāti tas ieguvis tieši līdz ar plašu automatizētu risinājumu ieviešanu uzņēmumu un iestāžu biznesu procesos. Kas ir eZīmogs un kādos biznesa procesos tas ir noderīgs?
Droša datu glabāšana, skaidras naudas aprite un digitālās infrastruktūras pieejamība kara laikā – kā finanšu pakalpojumu sniedzēji nodrošina darbības nepārtrauktību, un kādi ir izaicinājumi, ar kuriem nākas saskarties?
Novērtē mūsu pakalpojumus!
Pateicamies, ja izmanto mūsu pakalpojumus un aicinām novērtēt to kvalitāti, pieejamību un tehnisko atbalstu, ko sniedzam. Kā to paveikt? Izvēlies pakalpojumu, ko izmanto, un novērtē!
Tāpat novērtējumu vari sniegt LVRTC.lv sadaļā Pakalpojumi. Izvēlies pakalpojumu, ko saņem, un lapas labajā pusē meklē sarkanu šķirkli “Novērtē pakalpojumu”. Novērtēšana aizņems tikai dažas minūtes, bet atgriezeniskā saite, ko saņemam, var būtiski uzlabot mūsu risinājumu pilnveidi atbilstoši klientu vajadzībām jau tuvākajā laikā!
Pikšķerēšana ir izplatītākais kiberuzbrukumu veids, ko ļaundaris var izmantot bez papildu tehniskajām prasmēm.
Kā atpazīt pikšķerēšanas mēģinājumus, un kā no tiem izvairīties? CERT.lv Kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis #kibernakts ietvaros atklāj, kā ievērot kiberhigiēnu un neiekrist ļaundaru slazdos!