#digiTuvi jaunumi | DECEMBRIS
Gada noslēgumu esam sagaidījuši ilgtspējas zīmē ar gandarījuma sajūtu par padarīto – jau otro gadu esam saņēmuši Sudraba kategoriju Ilgtspējas indeksā, kā arī esam ieguvuši trešo vietu Finanšu ministrijas konkursā “Reģionu zvaigznes” kategorijā “Konkurētspējīga un vieda Eiropa”. Savukārt Latvijas Bankas Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvā 2024 esam saņēmuši īpašo balvu par izaugsmi ilgtspējīgas pārvaldības jomā.
Decembra #digiTuvi izdevumā apskatīsim galvenās tendences un izaicinājumus IKT nozarē 2024. gadā. Uzzini par 5G apraides attīstību, kas nākotnē mainīs Latvijas televīzijas un radio jomu, kā arī par GLV-IX – Latvijas Nacionālo interneta apmaiņas punktu, kas uzlabos interneta drošību un noturību. Apskatīsim arī Latvijas zemūdens kabeļa nozīmi Baltijas reģionā un to, kā tas stiprina digitālo drošību un ieskatīsimies, kādas izmaiņas sagaida eParaksts mobile lietotājus, kuri izmanto viedierīces ar vecākām operētājsistēmas versijām.
Jaudu, drošību un efektivitāti 2025.gadā
Līdz ar Adventes sveču mirdzumu un eglītes skuju un piparkūku smaržu mūsu sirdīs ienāk svētki! Līdz ar Ziemassvētku brīnuma sajūtu nāk arī gandarījums par vēl vienu darbīgi un produktīvi aizvadītu gadu.
Atskatoties uz paveikto, redzam, kā tehnoloģiju attīstība un mūsu infrastruktūras stiprināšana ir kļuvuši par pamatu sabiedrības izaugsmei un drošībai.
Kas šogad bijis būtiskākais un ko sagaidām no nākamā gada?
Ģirts Ozols
LVRTC Valdes priekšsēdētājs
Svarīga informācija eParaksta lietotājiem! No 2025. gada 1. februāra vairs nebūs iespējams atjaunot eParaksta mobilo lietotni uz ierīcēm ar vecākām operētājsistēmām. Uzzini, kāpēc ir svarīgi nodrošināt operētājsistēmas drošības atjauninājumus un ko darīt, lai saglabātu drošu piekļuvi eParakstam.
Vairāk klikšķu – diemžēl, arī vairāk digitālo atkritumu
Vai zināji, ka katru dienu biroja darbinieks veic 5000–7000 klikšķu? Šie klikšķi ne tikai veido mūsu digitālo ikdienu, bet arī rada milzīgu datu apjomu. 90% šo datu pārvēršas par digitālajiem atkritumiem jau trīs mēnešu laikā.
Nākamajā gadā paredzam, ka ar vien vairāk organizācijas pievērsīsies savam ikdienā radītajam datu apjomam. Tas nenoliedzami ir iespaidīgs un ir pienācis laiks atbildēt uz jautājumu – vai nav par daudz. Uzzini vairāk par to, kā efektīvi pārvaldīt savus datus un veicināt ilgtspēju!
Vineta Sprugaine
Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja
GLV-IX: Nacionālais interneta apmaiņas punkts Latvijā
GLV-IX jeb Nacionālais interneta apmaiņas punkts ir Latvijā radīts infrastruktūras risinājums, kas būtiski uzlabo interneta pieejamību un drošību. Uzzini, kā šis interneta apmaiņas punkts palīdzēs veidot efektīvāku un stabilāku digitālo vidi Latvijā!
5G apraide – jauns posms Latvijas televīzijas un radio attīstībā
5G tehnoloģija sola ievērojami uzlabot gan televīzijas, gan radio kvalitāti, piedāvājot augstāku izšķirtspēju, mazāku aizturi un plašāku piekļuvi straumēšanas pakalpojumiem. Uzzini, kā 5G tehnoloģija palīdzēs attīstīt jaunas iespējas gan pilsētās, gan attālākos reģionos, kā arī kādas perspektīvas tā paver interaktīvo un multisatura pakalpojumu attīstībai.
Ivars Belte
Apraides biznesa virziena vadītājs
Dita Krecere
LVRTC Fiziskās šķiedras nomas biznesa virziena vadītāja
Latvijas zemūdens kabelis – Baltijas reģiona digitālās drošības un savienojamības mugurkauls
LVRTC pārvaldītais zemūdens optiskais kabelis Ventspils–Gotlande ir būtisks Baltijas reģiona savienojamībai un digitālās drošības nodrošināšanai. Kabelis ne tikai atbalsta ātrus un uzticamus sakarus ar Skandināviju, bet arī ir kritisks ekonomikai un valsts drošībai. Uzzini vairāk par zemūdens kabeļa nozīmi reģionālajai savienojamībai, un kā tiek īstenota drošības garantēšana digitālās drošības stiprināšana.
Artūrs Filatovs
LVRTC Kiberaizsardzības biznesa virziena vadītājs
Kiberdrošības tendences 2024. gadā
Kiberdrošības pamatā vienmēr ir bijusi sacensība starp draudiem un inovācijām, kas tiek radītas draudu novēršanai. Arī 2024. gads nav izņēmums – šogad mēs redzam ievērojamas pārmaiņas uzbrukumu dinamikā, uzbrukumu mērķu izvēlē un aizsardzības stratēģijās, lai nodrošinātu kritisko sistēmu drošību. Kādas ir galvenās atziņas, kas raksturo kiberdrošības ainavu 2024. gadā?