Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs
LVRTC ir 100% Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kuras misija ir gādāt, lai ikvienam valsts iedzīvotājam būtu iespēja droši un ātri saņemt un pārraidīt informāciju. Kopš uzņēmuma pirmsākumiem tā darbinieki kopuši un krājuši zinātību, kas palīdzējusi valstī ieviest radio un televīzijas apraidi, bet pēdējā desmitgadē – attīstīt un stiprināt uzņēmuma kompetenci gan datu pārraides, gan datu centru, uzticamības pakalpojumu un kiberaizsardzības jomās. Mūsu speciālistu zināšanas, vēsais prāts, zinātkāre un radoša degsme, kas virzījusi uzņēmuma tehnoloģisko attīstību, bijis arī stabils balsts LVRTC klientiem un partneriem.
SIA “Tet”
SIA “Tet” ir viens no lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem Baltijā, kas rada inovācijas gan mājām, gan darbam, un to veido 1300 darbinieku liela komanda. Uzņēmums piedāvā drošības risinājumus valsts kritiskās infrastruktūras stiprināšanai, Latvijā plašāko optiskā interneta infrastruktūru, uzticamus un kvalitatīvus TV, interneta, elektrības un e-komercijas pakalpojumus, kā arī integrētos IT&T risinājumus uzņēmumiem gan Latvijā, gan eksporta tirgos. Tet rada inovatīvākos tehnoloģiskos risinājumus IT drošības jomā, attīsta OTT-servisus un ražo oriģinālu TV saturu. Kvantu tehnoloģiju attīstībā Tet galvenais fokuss ir testēt un attīstīt risinājumus medicīnas un finanšu jomā. Tet grupā ietilpst arī meitasuzņēmumi Citrus Solutions, Helio Media un Baltijas Datoru Akadēmija. Vairāk: www.tet.lv/par-mums
Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts
LU MII ir Latvijas vadošais datorzinātņu un matemātikas pētniecības institūts, kurā strādā vairāk nekā 100 pētnieku. Institūts ir arī nozīmīgs interneta pakalpojumu sniedzējs (SigmaNet), izstrādājis un nodrošina lielākos pētniecības iestādēm pieejamos augstas veiktspējas mākoņdatošanas pakalpojumus Latvijā, kā arī ir starptautiskā GÉANT tīkla Latvijas pārstāvniecības un piekļuves punkts. Latvijas nacionālā un valsts kiberdrošības komanda CERT.LV atrodas LUMII paspārnē. Viens no LU MII pētniecības virzieniem ir kvantu tehnoloģijas un, lai ieviestu jaunus kvantu kriptogrāfijas risinājumus, ir jāizstrādā un jāpielāgo skaitļošanas infrastruktūrai vispiemērotākos programmatūras rīkus, kā arī jāattīsta esošās kriptogrāfijas tehnikas izmantošana Latvijā.
LUMII ir plaša pieredze dažādu pētniecības projektu sekmīgā vadīšanā un visa nepieciešamā tehniskā un administratīvā infrastruktūra projekta aktivitāšu īstenošanai kvalitatīvi un atbilstoši projekta mērķiem un uzdevumiem īstenos zinātniski pētnieciskās aktivitātes.
VAS “Elektroniskie sakari”
VAS “Elektroniskie sakari” (VAS ES) ir valsts kapitālsabiedrība, kas nodrošina valsts ierobežoto resursu (radiofrekvenču spektra un numerācijas) efektīvu pārvaldību un radioiekārtu ierīkošanas tehnisko projektu akceptēšanu, radot priekšnosacījumus elektronisko sakaru tirgus attīstībai atbilstoši sabiedrības un valsts interesēm, kā arī sniedzot augstas pievienotās vērtības un kvalitātes komercpakalpojumus.
Viens no galvenajiem VAS ES darbības mērķiem projektā ir QKD tīklu integrēšanas iespēju izpēte dažādās bezvadu sakaru sistēmās, vienlaikus pārbaudot un novērtējot dažādu sistēmas konfigurācijas parametru ietekmi uz datu pārraides kvalitātes rādījumiem. Pamatojoties uz bezvadu tehnoloģiju izaugsmes un attīstības tendencēm, eksperimentālā sakaru tīkla prototipa ietvaros tiks realizēti vairāki scenāriji ar divām, plaši izmantotām bezvadu tehnoloģijām – 5G un Wi-Fi. Pamatojoties uz VAS ES veikto pētījumu rezultātiem, būs iespējams novērtēt eksperimentālā sakaru tīkla noturību pret tādiem ārējiem faktoriem kā radiosakaru traucējumi), kā arī iekšēju (signāla modulācijas, frekvenču joslas, datu pārraides ātruma u.c.) faktoru ietekmi uz kopējo eksperimentālā sakaru tīkla veiktspēju.
Iegūtie rezultāti ļaus izdarīt secinājumus un sagatavot priekšlikumus QKD iekārtu standartizācijas un atbilstības novērtēšanas jautājumos, kas saistīti ar to integrāciju dažādās bezvadu sakaru sistēmās. Sagaidāms, ka kvantu tehnoloģiju integrācija bezvadu tīklos uzlabos datu pārraides drošību, ļaus attīstīt jaunu pakalpojumu klāstu un veicinās pakalpojumu pieejamības nepārtrauktību.