Par LVRTCPar mumsKorupcijas apkarošana un interešu konflikta novēršana

Korupcijas apkarošana un interešu konflikta novēršana

Korupcijas risku un interešu konflikta novēršanas pasākumi ir integrēti LVRTC risku pārvaldības sistēmā. Tie nodrošina korupcijas novēršanu un korupcijas risku un interešu konflikta iespējamības samazināšanu, lai panāktu valsts amatpersonu un darbinieku efektīvu, tiesisku, ētisku darbību Latvijas sabiedrības un LVRTC interesēs.  

Katru gadu tiek īstenoti konkrēti pretkorupcijas pasākumi saskaņā ar apstiprināto pretkorupcijas pasākumu plānu.
LVRTC ir ieviesta trauksmes celšanas sistēma.
Lai stiprinātu LVRTC darbinieku kompetenci korupcijas un interešu konflikta risku mazināšanā, darbiniekiem regulāri tiek nodrošinātas iekšējās un ārējās apmācības. 

LVRTC 2023. gadā veiktie pasākumi korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai

  • - Veikts prioritārais audits par trauksmes celšanu, interešu konfliktu un korupcijas novēršanas sistēmu. Iekšējā audita novērtējums – uzņēmuma korupcijas un interešu konflikta un trauksmes celšanas kārtības iekšējās kontroles sistēmas darbojas, lai gan ir nepieciešami atsevišķi uzlabojumi (pietiekami efektīva).

    - Pārvērtēti korupcijas un interešu konflikta riski un apstiprināts pretkorupcijas pasākumu plāns 2024. gadam.

  • - Veikts prioritārais audits par iepirkumu veikšanas procesu. Iekšējā audita novērtējums – iepirkumu jomā (audita apjoma tvērumā) iekšējās kontroles sistēmas darbojas, lai gan ir nepieciešami atsevišķi uzlabojumi (pietiekami efektīva).

    - Lai nodrošinātu likumīgu, savlaicīgu, efektīvu, ekonomiski pamatotu un lietderīgu finanšu resursu izmantošanu un iepirkumu veikšanu atbilstoši LVRTC vajadzībām, ievērojot normatīvajos aktos noteiktās prasības publisko iepirkumu organizēšanai, t.sk. par iepirkuma tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, apstiprināti jauni noteikumi - Iepirkumu plānošanas un organizēšanas noteikumi. Tajos apvienoti un iestrādāti trīs LVRTC iekšējie normatīvie akti - Iepirkumu komisijas nolikums, Iepirkumu plāna izstrādes un iepirkumu organizēšanas noteikumi un Izņēmumu iepirkumu organizēšanas noteikumi, kuros tika veikti gan labojumi, gan iekļautas jaunas tiesību normas.

    - Darbiniekiem veiktas instruktāžas (sniegta informācija) par interešu konflikta jautājumiem iepirkumu organizēšanas procesā.

  • - Veikts prioritārais audits par interešu konfliktu un korupcijas novēršanas sistēmu un trauksmes celšanu. Iekšējā audita novērtējums – uzņēmuma korupcijas un interešu konflikta un trauksmes celšanas kārtības iekšējās kontroles sistēmas darbojas, lai gan ir nepieciešami atsevišķi uzlabojumi (pietiekami efektīva).

    - Atjaunoti Korporatīvās ētikas noteikumi, kuros aktualizētas ētikas, korupcijas, interešu konflikta un trauksmes celšanas jautājumi.

    - Organizētas darbinieku, t.sk. jauno darbinieku iekšējās apmācības par korporatīvās ētikas noteikumu pamatprincipiem, t.sk. par trauksmes celšanas sistēmu.

    - Iekštīklā aktualizēta informācija, kas ir viegli pieejama un uztverama visiem darbiniekiem, iekļaujot tajā  skaidrojošo un vizuālo informāciju par korupcijas, interešu konflikta novēršanas jautājumiem un trauksmes celšanas sistēmu.

    - Tāpat iekštīklā izveidota kalendārā matrica, kurā ietverti iekšējos un ārējos tiesību aktos noteikto pasākumu, procedūru veikšanas, dokumentu sagatavošanas termiņi un regularitāte par risku vadību, korupcijas un interešu konflikta novēršanas un trauksmes celšanas sistēmu.

    - Arī ārējos resursos aktualizēta informācija par korupcijas un interešu konflikta novēršanas jautājumiem un trauksmes celšanas sistēmu, kas tiek sniegta ieinteresētajām pusēm.