JaunumiLVRTC platjoslas optiskais tīkls Latgalē

LVRTC platjoslas optiskais tīkls Latgalē

Elektronisko sakaru operatori ir iznomājuši nedaudz vairāk kā 6680km optiskā tīkla. Šobrīd visplašāk tīklu izmanto operatori Vidzemē, kur iznomāti 2279km optiskā tīkla. Tai seko Zemgale un Kurzeme, sasniedzot 1683km un 1448km iznomāta optiskā tīkla.  

Salīdzinoši mazāk tīkls tiek izmantots Latgalē, kur tam pieslēgušies tikai divi reģionālie interneta pakalpojumu sniedzēji, kā arī trīs mobilo sakaru operatori un divi nacionālie elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzēji. 

Latgalē operatori iznomājuši 1242km optiskā tīkla. Jāuzsver, ka pēdējos gadus operatoru interese iznomāt tīklu ir būtiski pieaugusi un reģionālās atšķirības vairs nav tik izteiktas, kā 2019.gadā, kad Latgalē operatori nomāja nedaudz vairāk kā 400km optiskā tīkla, kamēr Vidzemē – 1400km optiskā tīkla.  

Projekta 2.kārtā tīklam tika pieslēgti 65 mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju torņi, kas ļauj sniegt iedzīvotājiem daudz kvalitatīvākus pakalpojumus. Kopumā tīklam pieslēgti jau 80 mobilo sakaru torņi un gandrīz trešdaļa no tiem – 28 torņi – ir tieši Latgalē. Vidzemē pieslēgts 21 tornis, Zemgalē 16, bet Kurzemē 15 torņi.  

Arī 4 no 18 platjoslas projekta 2.kārtā izveidotajiem pieslēgumiem skolām ir Latgalē. Platjoslas interneta pieslēgums izveidots Rekavas, Jersikas, Rožupes un Jaunsilavas pamatskolās.