JaunumiVai ugunsmūris ir drošības spilvens?

Vai ugunsmūris ir drošības spilvens?

Mūsdienu digitālajā laikmetā ikviena uzņēmuma informācijas un datu aizsardzība ir ārkārtīgi svarīga. Vai ugunsmūrim ir izšķiroša nozīme uzņēmuma informācijas un datu aizsardzībā? Sākotnēji ugunsmūri (no angļu val. firewallFW) bija standarta risinājums, kuru daudzi uzņēmumi izmantoja, lai pārvaldītu tīkla plūsmu un noteiktu, kāda informācija tīklā ienāk un iziet no tā. Tomēr, pieaugot kiberuzbrukumu draudiem un nepieciešamībai pēc spējīgākiem drošības mehānismiem, daudzi uzņēmumi ir sākuši izmantot nākamās paaudzes ugunsmūrus (no angļu val. next generation firewall – NGFW). Šodien, ja tiek runāts par ugunsmūri, visdrīzāk ar to tiek saprasts tieši nākamās paaudzes ugunsmūris.

Rita Gražuļa LVRTC Datu pārraides projekta vadītāja

Rita Gražuļa
LVRTC Datu pārraides projekta vadītāja

“Tradicionālie ugunsmūri var pārbaudīt tīkla paketes tikai tīkla un transporta slāņos. Tajos tiek izmantotas vienkāršas metodes, lai atklātu draudus, piemēram, portu vai IP adrešu bloķēšanu, kas var nebūt efektīvas pret sarežģītiem uzbrukumiem.

Savukārt, nākamās paaudzes ugunsmūri nodrošina augstāku drošības līmeni, jo tie izmanto padziļinātu tīkla plūsmas analīzi, lai identificētu un bloķētu draudus, padarot tīklu drošāku un aizsargātāku pret kiberuzbrukumiem. Šie draudi var izpausties dažādos veidos, piemēram, ievainojamības, ļaunatūra un nesankcionēti piekļuves mēģinājumi. Turklāt nākamās paaudzes ugunsmūris ir izstrādāts, lai ātri pielāgotos pastāvīgi mainīgajiem drošības riskiem, nodrošinot stabilu tīkla aizsardzību. Tas piedāvā arī visaptverošu drošības risinājumu, kas aprīkots ar tādām funkcijām kā ielaušanās novēršana, lietojumprogrammu kontrole un URL filtrēšana.”

No pakalpojuma sniedzēja puses, tas dod pilnīgu pārredzamību un kontroli pār tīklu, izmantojot jaudīgas plūsmas identifikācijas, ļaunprātīgas programmatūras novēršanas un draudu izlūkošanas tehnoloģijas. Tas padara nākamās paaudzes ugunsmūri par piemērotāko risinājumu uzņēmumiem, kas vēlas pasargāt sevi no kiberuzbrukumiem un aizsargāt savu kritisko infrastruktūru.

Abi aprakstītie ugunsmūru veidi var būt kā fiziski (kā aparatūra), tā virtuāli (kā programmatūras licence). Virtuālais ugunsmūris piedāvā tādu pašu aizsardzību kā fiziskais, taču tam ir papildu priekšrocības, jo tas ir elastīgāks, lētāks un vieglāk pārvaldāms. Tā kā uzņēmumi arvien vairāk pāriet uz mākoņdatošanas tehnoloģijām, lai uzlabotu savu darbību, saglabātu konkurētspēju un nodrošinātu uzņēmējdarbības nepārtrauktību infrastruktūras paplašināšanas vai jaunu drošības tehnoloģiju ieviešanas gadījumā, virtuālie ugunsmūri ir kļuvuši par labāko risinājumu uzņēmumiem, kuri vēlas aizsargāt savu mākoņdatošanas vidi.

Virtuālie ugunsmūri darbojas ar programmatūru un tos var instalēt virtuālajās mašīnās, tādējādi novēršot nepieciešamību pēc atsevišķām iekārtām. Tas arī atvieglo uzņēmuma darbības nepārtrauktību gadījumos, kad nepieciešams palielināt uzņēmuma māķoņdatošanas infrastruktūru vai jomā parādās jauna aizsardzības tehnoloģija, kura citādi būtu jāievieš mainot iekārtas.

“LVRTC ugunsmūris dod mums drošības sajūtu un ļauj neuztraukties par servisa nepieejamību dēļ liela apjoma DDoS uzbrukumiem, kuri tiek veikti ar mērķi pārslogot gan interneta slēguma, gan serveru kapacitāti. LVRTC ugunsmūris nodrošina efektīvu perimetra aizsardzību. Ar LVRTC atbalsta dienesta  darbinieku palīdzību piekļuves tiesību administrēšana ir ātra un neprasa padziļinātas zināšanas.”

 

Mārtiņš Pūriņš
VSIA “Latvijas Jūras administrācija” SKLOIS departamenta direktors

LVRTC mērķis ir nodrošināt mākoņdatošanas infrastruktūras drošības risinājumus atbilstoši savu klientu vajadzībām un vēlmēm. LVRTC virtuālā ugunsmūra pakalpojums piedāvā visaptverošu drošības risinājumu klienta virtuālajai infrastruktūrai, kas nomāta no LVRTC.

Piemērojoties klienta vajadzībām, LVRTC piedāvā divus virtuālā ugunsmūra variantus ar dažādiem tehniskajiem parametriem.

LVRTC speciālisti, izvērtējot klienta pašreizējo mākoņdatošanas infrastruktūru, piedāvās piemērotāko virtuālā ugunsmūra pakalpojuma, lai sniegtu maksimālu drošības sajūtu par esošās infrastruktūras un datu drošību.

Virtuālā ugunsmūra izmantošanas priekšrocības LVRTC klientiem:

  • Paaugstināta elastība
  • Ātra uzstādīšana
  • Vienkārša konfigurēšana un atbalsts
  • Nav nepieciešama fiziska ierīču instalēšana un uzturēšana

Droši sazinieties ar LVRTC un mūsu speciālisti ar prieku noskaidros Jūsu drošības vajadzības un palīdzēs Jums spert nākamo soli Jūsu uzņēmuma drošības stiprināšanā!

Ja esi mūsu klients, aicinām novērtēt mūsu līdzšinējo sadarbību.