JaunumiPēc ārkārtas situācijas beigām eksperti spriež par konferenču cikla “Digitālā Latvija. Iespējas un izaicinājumi” aktualitātēm

Pēc ārkārtas situācijas beigām eksperti spriež par konferenču cikla “Digitālā Latvija. Iespējas un izaicinājumi” aktualitātēm

16.jūnijā biedrība “Latvijas Formula 2050” sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”( turpmāk – LVRTC) un Latvijas Universitāti LU Dabas mājā klātienē rīkoja ekspertu domu apmaiņu par šī gada sākumā uzsāktā konferenču cikla “Digitālā Latvija. Iespējas un izaicinājumi” aktualitātēm.
Biedrība “Latvijas Formula 2050” sadarbībā ar LVRTC, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Pārresoru koordinācijas centru, Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” cikla ietvaros ir paredzējusi 4.septembrī un 9.oktobrī rīkot divas tematiskas konferences: “Digitālie pakalpojumi inovatīvā vidē” un “Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju cilvēkresursu un digitālās uzņēmējdarbības potenciāls un neizmantotās iespējas”. Šo konferenču satura koncepcijās ir paredzēts iekļaut plaša spektra ekspertu atziņas par to, kā ārkārtas situācijas apstākļos mūsu valsts pārvaldes un izglītības iestādes, kā arī uzņēmumi ir parādījušas savu digitālo briedumu un spēju ātri pārrorientēties un nodrošināt darbu attālināti.
Tikšanās laikā LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis sniedza īsu analītisku apskatu par LVRTC  prioritātēm digitālās transformācijas procesu sekmēšanai Latvijā. “Sākoties krīzei redzējām, ka ne visi uzņēmumi attālinātam darbam un attālinātai klientu apkalpošanai bija tik gatavi kā mēs. Pirmajās divās nedēļās atsevišķās dienās pieprasījums pēc eParaksta viedtālrunī pat septiņkāršojās, tāpat pieauga interese pēc eParaksta integrācijas risinājumiem, ko komersanti ieviesa savos klientu apkalpošanas portālos. Tāpat attālinātais darbs pieprasīja jaudīgu datu pārraidi un uzticamu datu glabāšanu. E-komercija un e-pārvalde pieprasa bezkompromisu  drošību, tāpēc bijām gandarīti, ka varējām piedāvāt gan bezmaksas integrācijas risinājumus, gan arī savu pieredzi un zinātību datu pārraidē un glabāšanā, jo LVRTC teju 95% procesu, tostarp valdes sēdēs un lēmumu pieņemšana tajās notiek attālināti. Domāšanas maiņu izjutām gan individuālā līmenī, gan valstī kopumā, ko pierādā arī e-Saeimas ieviešana! ”uzsver E.Beļskis.
Tikšanās laikā Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks prezentācijā raksturoja konferenču cikla tematu sasaisti ar Nacionālo attīstības plānu 2021.-2027.
Ekspertu viedokļu apmaiņā piedalījās biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes locekļi Mārcis Auziņš, Ieva Tetere, Gundars Bērziņš, Andris Nātriņš, Ģirts Rungainis, Laimdota Straujuma, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks, Finanšu nozares asociācijas vadītāja Sanita Bajāre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis, Latvijas Bankas Informācijas tehnoloģiju pārvaldes vadītājs Harijs Ozols, Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, Kultūras ministra biroja vadītājs Marika Zeimule, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Informatīvās vides integrācijas nodaļas vadītājs Andris Mellakauls.