Jaunumi#digiTuvi jaunumi | MARTS

#digiTuvi jaunumi | MARTS

2025. gada marta #digiTuvi jaunumu izdevumā  pievēršamies digitālās vides attīstībai un inovācijām, kas stiprina valsts drošību, ekonomisko izaugsmi un tehnoloģisko neatkarību, veidojot modernu un ilgtspējīgu infrastruktūru Latvijā.

Tāpat iepazīstināsim ar LVRTC veikto 5G TV un radio apraides tehnoloģiju testēšanu un tās potenciālu mediju industrijas nākotnē.

Digitālo inovāciju kontekstā pievērsīsimies arī jaunajam digitālās identitātes makam, kas tuvākajā laikā būs pieejams Latvijā, un analizēsim tā ietekmi uz ikdienas digitālajiem procesiem.

Uzzināsim, kā LVRTC būvē Baltijā fiziski drošāko datu centru un kā šis projekts palīdzēs uzņēmumiem droši uzglabāt un pārvaldīt datus.

Savukārt uzņēmumiem būs noderīga informācija par jauno eZīmogs+ mākonī, kas ar lietotni eParaksts mobile ļauj dokumentus apzīmogot ātri, droši un juridiski saistoši.

Visbeidzot, aicinām pievienoties “Digitālās nedēļas 2025” pasākumiem, kur LVRTC dalīsies zināšanās par digitālo drošību, drošiem rīkiem un e-Identitātes iespējām!

Droša, jaudīga un iekļaujoša digitālā Latvija

Digitālās vides attīstība ir būtiska valsts drošībai un izaugsmei. Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) jau simts gadus nodrošina svarīgu kritiskās infrastruktūru, kas veido pamatus valsts digitālajai drošībai un konkurētspējai. Lai stiprinātu sakaru tīklus un nodrošinātu uzticamus digitālās identitātes pakalpojumus, LVRTC iegulda jaunākajās tehnoloģijās, tostarp 5G testēšanā. Šie ieguldījumi palīdz nodrošināt valsts digitālo suverenitāti un veicina ekonomisko izaugsmi, vienlaikus saglabājot peļņu un atbalstot valsts ilgtermiņa attīstību.

LVRTC Valdes priekšsēdētāja Ģirta Ozola portrets

Ģirts Ozols
LVRTC Valdes priekšsēdētājs

5G apraides testi – solis pretī TV un radio apraides nākotnes tehnoloģijām

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) veicis 5G TV un radio apraides tehnoloģiju testēšanu. Testu mērķis ir pārbaudīt 5G apraides iespējas Latvijā, kā arī izpētīt tehnoloģijas potenciālu un izaicinājumus, veicinot diskusiju starp nozares ekspertiem un institūcijām. Pārraides laikā tika piedāvāti divi TV kanāli un trīs radio programmas, kā arī tiks testēta jauna apziņošanas funkcija.

Vineta Sprugaine
LVRTC Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja

Pieci digitālās vides netikumi, kas vairo digitālos atkritumus

Digitālās pasaules attīstība nenoliedzami ietekmē mūsu ikdienu, un ar katru dienu arvien vairāk laika pavadām ekrānos. Bet vai mēs kādreiz apstājamies, lai izvērtētu savus digitālos paradumus un to, kā tie veido atkritumus?

Uzzini, kāda ir digitālo netikumu ietekme uz vidi un kā to samazināt, vienkārši mainot ikdienas rīcību.

LVRTC uzsāk Baltijā fiziski drošākā datu centra būvniecību

LVRTC uzsāk jauna, energoefektīva datu centra būvniecību Kurzemē, kas kļūs par pirmo augstas pieejamības drošības līmeņa datu centru Baltijas reģionā. Kā šis projekts atbildēs uz pieaugošo pieprasījumu pēc datu centra jaudām un kādas priekšrocības tas sniegs organizācijām?

Kas ir digitālās identitātes maks?

Eiropas Savienība veicina digitālo risinājumu attīstību, un viens no svarīgākajiem soļiem ir digitālās identitātes maks, kas tuvākajā laikā būs pieejams arī Latvijā. Šī lietotne ļaus droši un ērti glabāt un izmantot dažādus digitālos dokumentus, kā arī piekļūt valsts un privātajiem pakalpojumiem. Kādi ir šī maka galvenie ieguvumi un kā tas mainīs ikdienas dzīvi gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem?

Tagad ar eParaksts mobile vari arī apzīmogot dokumentus!

eParaksts mobile lietotājiem tagad ir pieejama jauna un ērtāka iespēja – eZīmogs+ mākonī. Šī funkcija ļauj juridiskām personām ātri, droši un vienkārši apzīmogot dokumentus, nodrošinot to autentiskumu un nemainīgumu, aizvietojot tradicionālos fiziskos zīmogus. Uzzini, kā šis kvalificētais elektroniskais zīmogs var palīdzēt paātrināt uzņēmumu procesus un nodrošināt dokumentu juridisko spēku visā Eiropā.

Aicinām uz Digitālās nedēļas pasākumiem!

“Digitālā nedēļa 2025” šogad noritēs no 24. līdz 28 martam, kurā LVRTC stāstīs par drošību digitālajā vidē, drošiem rīkiem un drošiem biznesa procesiem, kuros var palīdzēt nacionālie e-Identitātes rīki un drošs elektroniskais paraksts! 

Iedzīvotāji arvien biežāk izmanto eParaksta rīkus

Pērn iedzīvotāji e-Identitātes apliecināšanai nacionālos elektroniskās identifikācijas rīkus lietojuši vairāk nekā 22,4 miljonus reižu, kas ir par 60% vairāk nekā gadu iepriekš. Visbiežāk iedzīvotāji digitālajā vidē apliecinājuši identitāti ar mobilo lietotni eParaksts mobile, kas izmantota 85% gadījumu no visām eParaksta rīku izmantošanas reizēm.