JaunumiDaugavpils augstākajā karoga mastā pacelts Ukrainas karogs

Daugavpils augstākajā karoga mastā pacelts Ukrainas karogs

Paužot atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotāju cīņai par valsts neatkarību, šorīt VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (turpmāk – LVRTC) 204m augstajā sakaru tornī Daugavpilī pacelts 3x6m plašs Ukrainas karogs, informē LVRTC. Ja laikapstākļi ļaus, karogs tornī plīvos vairākas dienas.

“Mērķtiecība, pašaizliedzība, spēks un drosme, ar kādu Ukrainas iedzīvotāji un karaspēks cīnās par savu dzimteni un demokrātiskajām vērtībām, liek katram no mums no jauna izvērtēt savu lomu un pienesumu patriotisma stiprināšanā ik dienu. LVRTC veido un uztur atvērtu, uzticamu un ilgtspējīgu elektronisko sakaru vidi, lai nodrošinātu iespēju Latvijas iedzīvotājiem būt informētiem, brīviem un neatkarīgiem savos lēmumos. Paceļot karogu, vēlamies arī atgādināt, ka esam priviliģēti dzīvot neatkarīgā un demokrātiskā valstī, kurā izteiksmes brīvība ir vērtība, bet informācijas pieejamība – ikviena tiesības. Šobrīd, kad paralēli fiziskām kaujām Ukrainā plaši izvēršas arī informatīvais karš un kiberapdraudējumi, domās esam kopā ar kara plosītās valsts elektronisko sakaru nozares darbiniekiem, kuru uzdevums – nodrošināt informācijas pieejamību – kļuvis vitāli svarīgs,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

Daugavpils radio un televīzijas tornis ir 204m augsts. Tas uzcelts 1957.gadā Daugavpilī Baznīcu kalnā. Pirmo reizi karogs Daugavpils tornī tika pacelts 2018.gadā, kad valsts simtgadei par godu LVRTC augstākie torņi tika aprīkoti ar karoga mastu un karoga apgaismojumu diennakts tumšajam laikam. Kopš 2018.gada ik gadu šajos torņos 4.maijā un 18.novembrī plīvo valsts karogs.