JaunumiAprīļa beigās norisināsies ikgadējā “Digitālā nedēļa 2023”

Aprīļa beigās norisināsies ikgadējā “Digitālā nedēļa 2023”

No 24. līdz 28. aprīlim Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina ikvienu piedalīties ikgadējā informatīvi izglītojošā kampaņā “Digitālā nedēļa 2023”, kas sniegs iespēju gan uzņēmumiem, gan iedzīvotājiem attīstīt digitālās prasmes biznesam un nodarbinātībai. Šogad “Digitālās nedēļas” uzsvars būs uz aktīvāku digitālo tehnoloģiju un pakalpojumu izmantošanu, vienlaikus pievēršot uzmanību digitālajai identitātei, drošībai un kritiskajai domāšanai.

“Digitālās nedēļas 2023” ietvaros notiks virkne saistošu pasākumu un diskusiju, kam ikviens interesents varēs sekot līdzi TVNET portālā, LIKTA Facebook un citās interneta tiešraidēs.

“Digitālā nedēļa 2023” tiks atklāta 24. aprīli ar pasākumu “Eiropas Prasmju gads Latvijā”. Tajā tiks diskutēts par digitālo prasmju prioritātēm Latvijā.

25. aprīlis būs veltīts tēmai “Digitālie rīki un prasmes uzņēmējiem”, kurā tiks runāts par pieejamo atbalstu uzņēmumiem, digitalizācijas iespējām un veidiem, kā paaugstināt digitālo prasmju līmeni. Iniciatīvas “Gudrā Latvija” ietvaros tiks organizētas meistarklases uzņēmējiem – nozares eksperti dalīsies savā pieredzē un pastāstīs par rīkiem uzņēmumu digitalizācijā.

26. aprīļa galvenā tēma būs “Digitālās drošības diena”, kurā notiks dažādi tiešsaistes pasākumi visām auditorijām. Kā galvenie pasākumi ir paredzēti CERT.lv sadarbībā ar NIC.LV, LVRTC un Valsts policiju organizētā tiešraide “Krāpnieciska e-pasta paraugs”, kā arī uzņēmuma “Tet” tiešsaistes lekcija vidusskolēniem “Paslēpes ar pikšķerēšanu sociālajos tīklos. Atpazīsti to!”

27. aprīlis ir veltīts tēmai “Digitālās prasmes izglītībai”, kurā Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar partneriem organizēs dažādus tiešsaistes pasākumus.

“Digitālās nedēļas 2023” noslēdzošā diena – 28. aprīlis – būs veltīta mediju prasmēm un digitālajiem resursiem. Par tām tiks runāts Kultūras informācijas sistēmu centra organizētos tiešsaistes pasākumos.

“Latvijas valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) ik gadu ir viens no Digitālās nedēļas partneriem. Arī šogad Digitālās nedēļas laikā LVRTC speciālisti organizēs vairākus pasākumus, kā arī ar vieslekcijām piedalīsies semināros Ventspilī, Jelgavā, Ogrē, Salaspilī un citviet. Digitālajā nedēļā viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir aktualizēt dažādu jaunu tehnoloģisku risinājumu pieejamību, bet vēl būtiskāk – iezīmēt šo tehnoloģiju pienesumu ikdienas dzīves, uzņēmējdarbības, efektīvas un pieejamas valsts pārvaldes attīstībā. Izpratne un informācijas pieejamība ir būtiskākais priekšnosacījums, lai iedzīvotāji vēlētos izmēģināt kādu jaunu e-pakalpojumu, risinājumu vai lietotni. Tehnoloģijas radītas, lai kalpotu

cilvēkiem, bet, ja iedzīvotājiem pietrūkst zināšanu, iemaņu vai izpratnes par to pielietojumu, viņi var izjust diskomfortu un bažas, kā arī sajūtu, ka no viņiem tiek sagaidīta pārmērīga piepūle. Pēdējo gadu laikā visas tautsaimniecības nozares daudz aktīvāk ir apvienojušas spēkus, lai veicinātu gan digitālo prasmju, gan izpratnes uzlabošanu, kā arī informācijas pieejamību iedzīvotājiem, jo nevienas nozares attīstība vairs nav nošķirama no IKT risinājumu attīstības,” skaidro LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

Papildus notiks arī dažādi kampaņas partneru organizēti daudzveidīgi pasākumi visos Latvijas reģionos skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijās, pašvaldībās un uzņēmumos.

“Digitālā nedēļa 2023” Latvijā tiek organizēta Eiropas Savienības Prasmju gada (#EuropeanYearOfSkills) un ALL Digital Weeks 2023 (#ADWeeks2023) ietvaros, un šogad Latvijā tā notiks jau 14. reizi.

“Digitālās nedēļas 2023” pasākumu organizēšanā iesaistījušies jau vairāk nekā 150 partneri – IKT nozares uzņēmumi, valsts iestādes, pašvaldības, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. Tās galvenie partneri kopā ar LIKTA ir Izglītības un zinātnes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Kultūras informācijas sistēmu centrs, “Tet” un Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

Plašāka informācija par “Digitālās nedēļas” pasākumiem pieejama: www.eprasmes.lv, tā iezīmēta arī ar tēmturiem #eprasmes23 #ADweeks23 un #EuropeanYearOfSkills