JaunumiJaunākajā lietotnes eParaksts mobile versijā 1.30.8 būtiskas izmaiņas

Jaunākajā lietotnes eParaksts mobile versijā 1.30.8 būtiskas izmaiņas

Informējam, ka App Store un Google Play veikalos jau pieejama mobilās lietotnes eParaksts mobile jaunākā versija 1.30.8, kurā ieviesti papildus drošības uzlabojumi, kā arī jauns vizuālais veidols un iespēja apskatīt savu lietotāja numuru.

Lietotnes eParaksts mobile iepriekšējās versijas turpinās darboties, taču gadījumos, kad lietotājiem būs jāizveido jauna e-Identitāte un PIN kods, lietotne būs obligāti jāatjauno uz jaunāko versiju. Aicinām atjaunot to jau tagad!

Tāpat lietotājiem jāņem vērā, ka izsniedzot jaunu e-Identitāti vai mainot e-Identitātes PIN kodu gadījumos, kad tas piemirsies vai ir nepieciešams to mainīt, jo, piemēram, nomainīts viedtālrunis, identificējot sevi ar internetbankas piekļuves rīkiem būs jāveic personu apliecinoša dokumenta skenēšana.

Personu apliecinošu dokumentu skenēšana būs nepieciešama šādos gadījumos:  

  • pēc eParaksts mobile līguma parakstīšanas, veidojot e-Identitāti un PIN kodu; 
  • gadījumos, kad piemirsies e-Identitātes PIN kods un tas jānomaina; 
  • ja tiek mainīts viedtālrunis un jāizveido jauna e-Identitāte un e-Identitātes PIN kods. 

Šāda papildus drošības prasība ieviesta, rūpējoties par lietotāju drošību. Ja darbības ar lietotni tiks veiktas, izmantojot kvalificētus paaugstinātas drošības rīkus, piemēram, eID karti vai eParaksta karti, personu apliecinošu dokumentu skanēšana nebūs jāveic.  

Jauns vizuālais veidols

Atjaunojot eParaksts mobile uz jaunāko versiju, lietotāji arī pamanīs būtiskas vizuālās izmaiņas. Visos eParaksta risinājumos pakāpeniski tiek ieviests jauns un vienots dizains, lai lietotāji varētu atpazīt eParaksts produktus, neatkarīgi no tā, kuru eParaksta pakalpojumu izmanto.  

2024. gada sākumā tika pārveidota portāla eParaksts.lv parakstīšanas sadaļa un arī turpmāk tiks uzlaboti un vienādoti eParaksta risinājumi.

Ticam, ka vienotā vide ļaus lietotājiem ērtāk orientēties, justies drošāk un vieglāk atrast nepieciešamo informāciju. 

eParaksts mobile lietotāja numurs tagad redzams arī lietotnē

Ņemot vērā lietotāju ieteikumus un vēlmes, turpmāk eParaksts mobile, apliecinot e-Identitāti,  varēs arī apskatīt eParaksts mobile lietotāja numuru. Atgādinām, ka, ja eParaksts mobile ir iegūts pēc 2020. gada jūnija, eParaksts mobile lietotāja numurs ir tāds pat kā personas kods.  

Ja nevēlaties izmantot personas kodu, lietotāju numuru var nomainīt uz 7 nejauši izvēlētu ciparu kombināciju. To var izdarīt dažu sekunžu laikā lietotāja profilā portālā eParaksts.lv, ienākot ar eParaksts mobile, eParaksts karti vai savu eID karti. 

 Kā atjaunot lietotni eParaksts mobile?

Ja tālrunī ir iestatīta lietotņu automātiskā atjaunināšana, nekas papildus nav jādara. Lietotnes versijas numuru var redzēt lietotnes iestatījumos. Par to pārliecināties var: 

  • Atverot App Store vai Google Play veikalu 
  • Meklētājā atrodot eParaksts mobile un uzspiežot uz tās nosaukuma 
  • Spiežot pogu “Atjaunot” vai “Update”