Darbs LVRTCVērienīga infrastruktūra

Vērienīga infrastruktūra

Roberts Ziediņš

Reģionālās infrastruktūras daļas vecākais telekomunikāciju inženieris

LVRTC infrastruktūras redzamākā daļa ir Latvijas augstākie torņi, kas jau gadu desmitiem kļuvuši par neatņemamu Rīgas, Liepājas, Cesvaines, Daugavpils, Ventspils un Valmieras pilsētvides elementu. Cesvaines torni, kura smaile ir augstākais punkts Baltijā, vietējie sauc par mazo Eifeli, savukārt valmierieši pilsētas daļu ap torni ar humoru mēdz dēvēt par “mazo Parīzi”.

Valmierietis Roberts Ziediņš ir viens no vairāk nekā 40 LVRTC augstkāpējiem, kuru ikdiena paiet veicot dažādus inženiertehniskus darbus trīsdesmit Latvijas augstākajos torņos. “Dzīvojot Valmierā tornis vienmēr ir labi redzams, bet īpaši tajā ieskatījos 2015. gadā, kad Zaķusalas TV tornī, kas ir augstākais tornis Eiropas Savienībā, pirmo reizi pacēla valsts karogu. Toreiz tas man lika pamanīt LVRTC kā iespējamo darba devēju, tāpat toreiz domāju – arī Valmieras augstākajā karoga mastā varētu plīvot valsts karogs. Divus gadus vēlāk sāku strādāt LVRTC Valmieras struktūrvienībā. Godīgi sakot, tikai tad pa īstam sapratu LVRTC plašās infrastruktūras nozīmi valsts sakaru tīklā un lomu tajā, kā ziņas, internets vai TV signāls nonāk līdz katrai mājsaimniecībai,” stāsta Roberts.

Roberts Rīgas Tehniskajā universitātē ir ieguvis maģistrā grādu telekomunikāciju zinātnē. Līdztekus darbam LVRTC Roberts darbojas arī Zemessardzē.

2018. gadā Zaķusalas TV tornī LVRTC pacēla valsts vēsturē lielāko – 800 kvadrātmetrus plašu – valsts karogu. Arī Valmieras, Liepājas, Ventspils, Daugavpils un vēl 15 valsts augstākajos torņos kopš 2018. gada svētkos plīvo karogs. Lai gan pats Roberts karoga pacelšanā Valmieras vai kādā citā tornī nav piedalījies, valsts svētkus maijā un novembrī Roberts domās ir kopā ar kolēģiem, kas iesaistīti Zaķusalas TV torņa izgaismošanā, kā arī karogu pacelšanā.