Testu laikā vērtēti šādi signāla pārraides un uztveršanas tehnoloģiskie aspekti:

Energoefektivitāte

5G uztverošās iekārtas baterijas darbības laiks testa laikā palielinājās par 30–50%. Tas nozīmē, ka ierīces, kas atbalsta 5G Broadcast tehnoloģiju, spēj darboties ilgāk, nepārslogojot bateriju un saglabājot optimālu enerģijas patēriņu.

Kvalitāte un uztveršana kustībā

Testa laikā tika novērots, ka apbūves blīvums, reljefs, augu segums un pilsētas konfigurācija būtiski ietekmē signāla stiprumu un kvalitāti. Jo atklātāka un mazāk traucēta vide, jo stabilāka un kvalitatīvāka bija apraide. Tomēr pilsētvide ar augstām ēkām un blīvu infrastruktūru var radīt signāla zudumus un traucējumus. Kustībā esošām ierīcēm tika novēroti uztveršanas traucējumi, kas saistīti ar frekvences nobīdi (Doplera efektu). Jo lielāks ātrums, jo vairāk signāls tiek ietekmēts, kas var radīt īslaicīgus signāla zudumus vai kvalitātes pasliktināšanos.

Teksta paziņojumu izsūtīšana

Veiksmīgi piegādāti ziņojumi visā aprēķinātā uztveramības zonā, precīzi ģeogrāfiski marķējot paziņojumus. Tāpat tika novērots, ka iekštelpās signālu var vājināt ēku konstrukcijas, tomēr, izmantojot centralizētu risinājumu, iespējams efektīvi sasniegt specifisku iedzīvotāju grupu.

LVRTC turpinās izvērtēt testu rezultātus un sadarboties ar nozares ekspertiem, lai attīstītu 5G apraides tehnoloģijas pielietojumu Latvijā. 5G apraides tehnoloģijai ir ievērojams potenciāls un tā turpina attīstīties, ieviešot jaunas ierīces ar uzlabotiem uztvērējiem un signāla apstrādes algoritmiem. LVRTC turpinās darbu pie tehnoloģijas attīstības, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem modernus un efektīvākus TV un radio apraides risinājumus.