JaunumiLVRTC pievienojas Eiropas kiberkopienai

LVRTC pievienojas Eiropas kiberkopienai

LVRTC pievienojas Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra kopienai

Šī gada sākumā LVRTC pievienojās Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra kopienai (ECCC). Dalība kopienā ļauj piedalīties ECCC atbalsta programmās un projektos inovāciju ieviešanai kiberdrošības jomā, kā arī sekmēt starptautisku sadarbību un zināšanu apmaiņu kiberdrošības jomā ar partneriem Eiropas Savienībā (ES).

Pagājušajā gadā izveidotā Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra mērķis ir veicināt pētniecību un inovāciju ieviešanu kiberdrošības jomā, atbalstot ES kiberdrošības kompetenču kopienu, kuru veido mazās un vidējās iestādes un uzņēmumi, kā arī akadēmiskās un pētnieciskās organizācijas.

Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra pamatuzdevumi ir:

  • stiprināt ES vadošo lomu un stratēģisko autonomiju kiberdrošības jomā;
  • atbalstīt ES tehnoloģiskās spējas, iespējas un prasmes saistībā ar tīklu un informācijas sistēmu infrastruktūras, tostarp kritiskās infrastruktūras un ES plaši izmantotas aparatūras un programmatūras noturību un uzticamību;
  • palielināt ES kiberdrošības industrijas globālo konkurētspēju, nodrošināt augstus kiberdrošības standartus visā ES  un padarīt kiberdrošību par konkurētspējas priekšrocību citām Eiropas Savienības industrijām.

Kiberdrošības kompetenču centra kopienas dalībniekus Latvijā koordinē Latvijas Nacionālais koordinācijas centrs, kas informē kopienu par iespējām saņemt ES līdzfinansējumu ar kiberdrošību saistīto projektu īstenošanai, kā arī koordinē dalībnieku projektus, kas tiek līdzfinansēti ar ECCC atbalstu.