JaunumiZaķusalas TV tornī šogad karogu paceļ zemessargi

Zaķusalas TV tornī šogad karogu paceļ zemessargi

4. maija rītā Zaķusalas TV tornī jau astoto gadu pēc kārtas tiks pacelts 3x6m plašs valsts karogs. Šogad karoga pacelšanu veiks LVRTC Valmieras torņa darbinieki – Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi. Karoga pacelšanas svinīgajā pasākumā piedalīsies arī Zemessardzes Studentu bataljona komandieris Agris Liepiņš un satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Tradicionāli arī citos valsts augstākajos torņos jau pacelti plīvos valsts karogi, lai simboliski sveiktu iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC).

Tradīcija pacelt karogu Eiropas Savienības augstākajā karoga mastā tika aizsākta 2015. gadā. Iepriekšējos gadus Zaķusalas TV tornī karogu pacēla LVRTC Rīgas struktūrvienību inženieri augstkāpēji, bet šogad to paveiks LVRTC Valmieras torņa darbinieki Roberts Ziediņš un Andris Bērziņš, kuri ir arī Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi.

Tāpat paredzēts, ka Studentu bataljona pārstāvji LVRTC darbiniekiem sniegs ieskatu Zemessardzes uzdevumu būtībā, pastāstīs par visaptverošās valsts aizsardzības nozīmi un darbinieku iespējām iestāties Zemessardzē.

“4. maijs ir apliecinājums tam, ka valsts neatkarība nav dāvana, bet gan valsts iedzīvotāju aktīva rīcība, drosme, ticība, mērķu un vērtību vienotība. Šogad paceļot karogu simboliski esam vienoti  ar Latvijas Republikas Zemessardzes vienībām, kurās darbojas arī LVRTC speciālisti. Zaķusalas TV tornī ir plīvojis tikai no brīvas gribas pacelts karogs. Zemessardze ir lielākā un teritoriāli visplašāk pārstāvētā Nacionālo bruņoto spēku struktūra. Tā ir primārais instruments sabiedrības iesaistei valsts aizsardzībā. LVRTC torņu un citas sakaru un IKT  infrastruktūras uzdevums ir nodrošināt brīvu informācijas pieejamību iedzīvotājiem, tāpēc 4. maijā, kad mūsu augstākajos torņos visā Latvijā plīvo valsts karogi, vēlamies atgādināt, ka neatkarības stiprināšanā ir svarīga vienota izpratne, spēja sadarboties starpdisciplināri, atbalstīt un iesaistīties,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

Dažāda izmēra karogi pacelti Rēzeknes, Daugavpils, Valmieras, Cesvaines, kā arī Tukuma, Sabiles, Siguldas, Liepājas, Ventspils, Viļānu, Preiļu, Līvānu, Viesītes un Jelgavas radio un televīzijas torņos, kā arī vienīgajā Rīgas kultūrvēsturiskajā centrā esošajā sakaru tornī Ērgļu ielā. Karogi šajos torņos tiek pacelti kopš 2018. gada.

Karoga pacelšanu nereti ietekmē laikapstākļi, jo darbs augstumā nav iespējams, ja vēja ātrums pārsniedz 12 metrus sekundē, taču gan pagājušajā gadā, gan šogad laikapstākļi ir atbilstoši un labvēlīgi gan karoga pacelšanai, gan tam, lai tas plīvotu un būtu labi redzams arī no attāluma.