JaunumiValsts svētku laikā Zaķusalas TV tornis tiek īpaši izgaismots

Valsts svētku laikā Zaķusalas TV tornis tiek īpaši izgaismots

No 11.novembra, līdz par 21.novembrim Zaķusalas televīzijas tornis Rīgā tiks izgaismots ar īpašu svētku apgaismoju, lai priecētu iedzīvotājus un pilsētas viesus valsts svētku laikā.

“Tā kā ārkārtējās situācijas laikā lielākā daļa pasākumu un svētku aktivitāšu nevar notikt epidemioloģisko nosacījumu dēļ, TV tornim ir tā priekšrocība priecēt rīdziniekus un pilsētas viesus attālināti, jo tornis redzams teju no jebkuras vietas galvaspilsētā. Izgaismotais tornis, gaismas stari, kas mirdzēs no torņa pakājes un veidos saspēli ar vairāk nekā 100m augstumā izvietotajām gaismas iekārtām,  vairos gaišas emocijas, patriotismu un svētku garu, kas tik ļoti nepieciešams katrā ģimenē un valstī kopumā,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.
Zaķusalas TV tornis ik gadu tradicionāli tiek izgaismots valsts svētku laikā. Šogad tornis tiks izgaismots ilgāk nekā citus gadus – no 11.līdz pat 21.novembrim.  Tāpat 18.novembra rītausmā Zaķusalas TV tornī tiks pacelts valsts karogs.
Arī citos Latvijas augstākajos sakaru torņos  tiks pacelti 3x6m plaši valsts karogi. Valsts karogi svētku laikā plīvo vairāk nekā 200m augstajos  Rēzeknes, Daugavpils, Valmieras, Cesvaines, Ulbrokas un Dundagas torņos, kā arī  LVRTC torņos Tukumā, Sabilē, Ēdolē, Siguldā, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Viļānos, Preiļos, Līvānos, Viesītē, Jelgavā un Rīgā, Ērgļu ielā.
Zaķusalas TV tornī karogs pirmo reizi tika pacets 2014.gada decembrī un pēc tam ik gadu 4.maijā un 18.novembrī. Pārējos LVRTC augstākajos torņos karogi pirmo reizi tika pacelti 2018.gadā, kad torņos tika  izveidoti speciāli karoga masti, kā arī apgaismojums diennakts tumšajam laikam.