JaunumiPērn LVRTC strādājis ar vēsturiski lielāko apgrozījumu

Pērn LVRTC strādājis ar vēsturiski lielāko apgrozījumu

2020. gadā LVRTC apgrozījums pārsniedzis 20 miljonus EUR, kas vēsturiski ir lielākais apgrozījums uzņēmuma darbības gados. Apgrozījums gada laikā audzis par 5.5%, sasniedzot 20.05 miljonus, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC).

LVRTC kopējie ieņēmumi, salīdzinot ar 2019. gadu, palielinājušies par 15%, sasniedzot  33.99 miljonus EUR. Būtiskāko pieaugumu veido ieņēmumi datu pārraides, apraides, fizisko dzīslu un sertifikācijas biznesa virzienos, kā arī saņemtais ERAF līdzfinansējums īstenotajiem projektiem, valsts finansējums LVRTC aizsardzības projektiem, kā arī dividendes no asociētās sabiedrības SIA “Latvijas mobilais telefons”, kur LVRTC ir tās sākotnējais dibinātājs.

Pērno gadu LVRTC ir noslēdzis ar 2.76 miljonu EUR lielu peļņu, kas pārsniedz LVRTC vidējā termiņa stratēģijā izvirzīto mērķi. Uzņēmuma pašu kapitāls gada beigās sasniedza 84.65 miljonus  EUR, bet aktīvu kopvērtība palielinājās par 12.45 miljoniem EUR, sasniedzot 137.3 miljoni EUR.
2020. gadā Covid-19 pandēmijas ietekmē būtiski audzis uzticamības pakalpojumu lietojamības apjoms un lietotāju skaits. Elektroniskās identifikācijas lietojamības pieauguma apjoms ir 107.8% pret 2019. gada rādītājiem, kvalificēta elektroniskā paraksta lietošana palielinājās par 29.17%, savukārt aktīvo lietotāju skaits pieauga par 94.03 % salīdzinājumā ar 2019. gadu.

Pērnā gada septembra beigās LVRTC ekspluatācijā nodeva jaunāko un lielāko datu centru, kas izbūvēts Zaķusalas TV tornī, veicot pilnu investīciju no uzņēmuma līdzekļiem. Datu centrs ir izbūvēts atbilstoši 3.līmeņa kvalitātes prasībām, nodrošinot rezervētu infrastruktūru vairākos līmeņos. Jaunajā datu centrā tiek izvietota gan komercklientu, gan valsts klientu aparatūra.
2020.gadā veiksmīgi turpināta arī Platjoslas projekta 2. kārtas īstenošana. Tika izprojektēti vairāk nekā 2030 km un izbūvēti 1654 km. Tāpat izveidoti 157 no 220 paredzētajiem piekļuves punktiem. Kopumā tīklu 2020. gadā iznomāja 13 reģionālie un nacionālie operatori, lielākā daļa no tiem – reģionālie operatori, kuri augsto izmaksu dēļ par saviem līdzekļiem infrastruktūras izbūvi konkrētajās teritorijās nevarētu veikt. Tāpat pieslēgumu tīklam izmanto arī divi mobilo sakaru operatori. Kopumā līdz gada beigām bija iznomāti 2469 km tīkla, bet šī gada pirmajos mēnešos iznomāto tīkla km skaits jau pārsniedzis 3200 km.

Lai nodrošinātu LVRTC energoresursu racionālu un efektīvu izmantošanu, uzņēmuma ilgtspējīgu attīstību un mazinātu saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi, uzņēmumā ir veikta virkne uzlabojumu un ieviesta energopārvaldības sistēma, nodrošinot gan pozitīvu ietekmi uz uzņēmuma izmaksām, gan klientiem sniegtajiem risinājumiem.

Tāpat 2020. gada nogalē LVRTC kvalitātes vadības sistēma tika sertificēta atbilstoši starptautiski atzīta standarta LVS EN ISO9001:2015 prasībām. Sertifikāts apliecina visu LVRTC sniegto pakalpojumu atbilstību labākajai pakalpojumu sniegšanas procesu pārvaldības praksei un kvalitātei, kā arī LVRTC ilgtermiņa rūpes par klientiem.

LVRTC ir 100% valstij piederoša neprivatizējama kapitālsabiedrība, kas nodrošina TV un radio apraidi, datu centru, datu pārraides, eParaksta, kiberaizsardzības un citus pakalpojumus valsts un pašvaldību sektoram, kā arī ārvalstu un pašmāju elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem un komersantiem.