JaunumiLVRTC aicina kritiski vērtēt sociālajos tīklos publicētās informācijas patiesumu

LVRTC aicina kritiski vērtēt sociālajos tīklos publicētās informācijas patiesumu

Persona, kas reģistrējusies sociālo tīkla vietnē Facebook.com kā Oļeg Baikov https://www.facebook.com/oleg.baikov.33 nav un nekad nav bijusi LVRTC darbinieks.
Šī persona jau pirms vairākiem gadiem ir nonākusi LVRTC redzes lokā un par publicēto nepatieso informāciju esam informējuši tiesībsargājošās iestādes.
Vēršam uzmanību, ka reģistrējoties sociālajos tīklos, persona var norādīt par sevi jebkāda veida informāciju, arī tādu, kas neatbilst patiesībai vai rada reputācijas draudus citām personām vai organizācijām. Motīvi viltus informācijas sniegšanai var būt dažādi, sākot ar vēlmi “uzlabot” savu darba pieredzi atsaucoties uz uzņēmumiem un iestādēm ar labu reputāciju, līdz centieniem diskreditēt iestādes un organizācijas, izplatot noteikta veida saturu savos sociālajos tīklos.
Paļaušanās uz personu sociālajos tīklos publicēto informāciju un tās patiesumu rada draudus ikvienai personai vai iestādei, kas, nepārbaudot identitāti, izglītību un darba pieredzi apliecinošus dokumentus, iesaistās darījumu vai darba tiesiskajās attiecībās.
Nepatiesas informācijas publicēšana var radīt reputācijas kaitējumu, konkrētajā gadījumā, gan LVRTC kā valstij piederošam uzņēmumam, kas sniedz uzticamības un kiberdrošības pakalpojumus, gan arī valsts pārvaldei kopumā.