JaunumiLPS pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sēdē izklāsta platjoslas projekta gaitu

LPS pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sēdē izklāsta platjoslas projekta gaitu

5.martā notikušās Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas sanāksmes laikā LVRTC prezentēja platjoslas projekta gaitu un izaicinājumus.

Projekta vadītājs Ivars Īverts informēja par izbūvēto un komercializēto tīkla kilometru skaitu, kā arī iezīmēja turpmāko proejkta gaitu skolu un mobilo sakaru operatoru torņu pieslēgšnai.

Madonas novada domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts un IKT atbildīgais speciālists Aleksejs Gusarovs pastāstīja ar platjsolas tīkla pieslēguma izmantošanas pieredzi novadā. Pirmais pieslēgums platjoslas tīklam Madonas novadā izveidots jau 2016.gadā, bet pēdējā gada laikā tīklam pieslēgti arī 7 pagasti, turklāt izveidots vienots iekšējais tīkls visām pašvaldības iestādēm. Katrā no pieslēgtajām iestādēm vispirms ir veikta esošās situācijas inventerizācija, bet līdz ar pieslēgšanu vienotajam tīklam – arī iekšējā tīkla pārbūve. Pirms tīkla izbūves katrs pagasts un katra pašvaldības iestāde  interneta pakalpojumus pirka decentralizēti un tā ātrums un kvalitāte bija atšķirīgi. Pēc tīkla izbūves ir centralizēti palielināts interneta ātrums, centralizēta iestāžu IT pārvaldība, kas uzlabojis arī kopējo kiberdrošības līmeni. Madonas novada kolēģi uzsvēra, ka veiktās izbūves un pieslēgšanās tīklam ļauj ietaupīt finanšu līdzekļus.

Pieredzē uzākot platjoslas interneta pakalpojumu sniegšanu dalījās arī Jaunpils reģionālais operators  SIA “REDAM” . Gada laikā, pieslēdzoties platjoslas tīklam, uzņēmums ir nodrošinājis ātrgaitas internetu  41 mājsaimniecībai, septiņiem uzņēmumiem ar optiskā kabeļa un pieciem uzņēmumiem ar radiolinka palīdzību. Šogad uzņēmums plāno paplašināt ātrgaitas interneta pakalpojuma saņemšanas iespējas Jaunpilī esošajos dauzdzīvokļu namos, kā arī netālu esošajā Levistes ciemā.

Satiksmes ministrijas (SM) Sakaru departamenta direktors Normunds Egle iepazīstināja ar elektronisko sakaru nozares attīstības plānu 2021.–2027. gadam, kas nodots sabiedriskajai apspriešanai. Priekšlikumus  rakstveidā iespējams iesniegt līdz pat 31. martam.

Savukārt   LVRTC Komercdepartamenta direktors Mārcis Dzenis pastāstīja par šī gada sākumā veikto pašvaldību anketēšanu, lai izzinātu aktuālās IKT problēmas un izaicinājumus. Aptaujā piedalījās 65 pašvaldības.  Tāpat M.Dzenis izklāstīja Vienotā elekronisko sakaru tīkla pakalpojumu piedāvājumu,       kas pašvaldībām nodrošinātu datu glabāšanas, rezerves kopēšanas pakalpojumus.

Pasākuma ieraksts skatāms: LPS – Videoarhīvs