JaunumiIepazīstinām Valsts prezidentu ar LVRTC risinājumiem ārējās robežas stiprināšanai

Iepazīstinām Valsts prezidentu ar LVRTC risinājumiem ārējās robežas stiprināšanai

Šodien Valsts prezidenta vizītes laikā, apmeklējot Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības, LVRTC bija iespēja izklāstīt arī mūsu pienesumu ārējās robežas stiprināšanai.

Valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols izklāstīja LVRTC nodrošinātās tehnoloģiskās infrastruktūras izbūves un automatizācijas risinājumu ieviešanas gaitu un izaicinājumus.

LVRTC  ārējās robežas stiprināšanai nodrošina:

  • elektroapgādes infrastruktūras izbūvi (tai skaitā elektroapgādes pieslēgumu ierīkošanu),
  • optisko kabeļu tīklu infrastruktūras (tai skaitā optisko kabeļu savienojumu) izveidi,
  • datu pārraides infrastruktūras ierīkošanu,
  • datu apstrādes iekārtu uzstādīšanu,
  • perimetra uzraudzības infrastruktūras ierīkošanu – video novērošanas izveidi (gan visā perimetrā, gan uz torņiem)
  • dažādu sensoru uzstādīšanu.

Tehnoloģiskās infrastruktūras risinājums ir inovatīvu rīku kopums, kuru izmantošanai tiek izstrādāta arī Perimetra uzraudzības programmatūra, kas balstīta uz mākslīgā intelekta datorredzes un sensoru savstarpēju mijiedarbību, un atspoguļos reālo situāciju par notikumiem valsts robežas joslā ar augstu ticamības un precizitātes pakāpi.

Risinājumā izmantotie algoritmi spēs atlasīt un informēt sistēmas lietotājus par notikumiem uz robežas, kuriem nepieciešama speciālistu uzmanība un rīcība.

Risinājums ļaus fokusēt Valsts robežsardzes cilvēkresursus tādiem uzdevumiem, kurus nav iespējams automatizēt, kā arī uzlabot atbildīgo iestāžu informācijas apmaiņu reālā laikā un  drošā vidē.

 

Latvija Republikas robeža ar Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku ir gan Eiropas Savienības (ES), gan NATO ārējā robeža. Robežas aizsardzība, aizsardzības un pārraudzības metožu pilnveide un atbilstība mūsdienu apdraudējuma formām kļuvusi ne vien par Latvijas, bet arī citu dalībvalstu prioritāru drošības komponenti.

 

Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.