JaunumiGaidāmās konferences “Informatīvā telpa spēcīgai demokrātijai” tematiskie uzsvari

Gaidāmās konferences “Informatīvā telpa spēcīgai demokrātijai” tematiskie uzsvari

Eksperti pārrunā gaidāmās konferences “Informatīvā telpa spēcīgai demokrātijai” tematiskos uzsvarus

Lai pārrunātu 14.maijā paredzētās augsta līmeņa ekspertu konferences “Informatīvā telpa spēcīgai demokrātijai” galvenos tematiskos akcentus,  biedrība Latvijas Formula 2050, kas ir konferences organizators, pulcēja ekspertus virtuālā sanāksmē. Konferences mērķis ir veidot un starpdisciplināri stiprināt vienotu, sabiedrības vērtības un intereses atbalstošu informatīvo telpu , paredzot un novēršot mūsdienu tehnoloģiskās daudzveidības radītos riskus un jēgpilni iespējojot daudzkanālu pieeju informācijas izplatīšanā un mijiedarbībā ar sabiedrību.

Konferences laikā paredzēts izvirzīto mērķi daudzpusīgi analizēt, ietverot gan privāto mediju darbības specifiku, gan sabiedrisko mediju lomu un misiju. Tāpat eksperti vērsa uzmanību uz to, ka ne vienmēr dažādām mērķauditorijām ir skaidri dažādo mediju  satura veidošanas aspekti un specifika, kā arī apstākļi, kas nosaka viena vai otra satura prevalēšanu. Tāpat eksperti uzsvēra to, cik būtiski ir aizsargāt un stiprināt informatīvo telpu, objektīva un patiesa satura pieejamību dažādos kanālos. Apstākļos, kad iedzīvotājiem pieejams visdažādākā veida un izcelsmes saturs, būtiski ir valstiskā mērogā formulēt un veicināt ilgtermiņa vēstījumus, kas stiprinātu demokrātiskas sabiedrības vērtības.

Pielikumā bilžu paraksti – par konferences tematiku domu apmaiņā piedalījās Delfi galvenais redaktors Ingus Bērziņš, LTV Stratēģiskās attīstības daļas direktore  Rita Ruduša, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošā pētniece Ieva Bērziņa, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis,  Rīgas Stradiņa universitātes profesors Ainārs Dimants un biedrības “Latvijas Formula” projektu vadītāja Andra Mangale.