JaunumieParaksta darbība atjaunota

eParaksta darbība atjaunota

eParaksta sistēmu migrācija uz jaunu tehnoloģisko platformu ir veiksmīgi notikusi un visa eParaksta darbība ir atjaunota, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC). 

eParaksts mobile lietotājiem pirms dokumentu parakstīšanas jāizveido jauna eParaksta parole. Paroli iespējams izveidot jebkurā laikā, kad radīsies nepieciešamība parakstīt dokumentus un nav nepieciešams to darīt nekavējoties. Paroles izveide ir vienkārša un lietotājiem tā jāveic savā eParaksts mobile lietotnē – sadaļā “eParaksts mobile statuss”.  LVRTC visiem eParaksts mobile lietotājiem ir izsūtījusi informāciju uz e-pastu par to, kā  no jauna izveidot eParaksta paroli. Tāpat informācija par paroles maiņu ikvienam ir pieejama portālā eParaksts.lv.  

LVRTC vērš uzmanību, ka sistēmu migrācijas laikā lietotājiem tika anulēti parakstīšanās sertifikāti, par ko visi lietotāji saņems paziņojumu e-pastā.  Ņemot vērā lielo eParaksts mobile lietotāju skaitu un apziņošanas sistēmas tehniskos ierobežojumus, šo ziņu iedzīvotāji var saņemt arī vairākas dienas pēc 27. aprīļa. Ja eParaksta parole ir atjaunota pēc 27. aprīļa, bet lietotājs ir saņēmis paziņojumu e-pastā pēc paroles atjaunošanas, otrreiz parole nav jāveido. Tāpat LVRTC atgādina, ka paroles maiņu iespējams veikt tikai un vienīgi savā eParaksts mobile lietotnē. Lūdzam iedzīvotājus būt modriem un gadījumā, ja tiek saņemta īsziņa vai e-pasts ar aicinājumu sekot kādai saitei un ievadīt datus, lai izveidotu paroli, ignorēt šādus paziņojumus un krāpniecības mēģinājumu gadījumā informēt policiju.  

LVRTC aicina pievērst uzmanību, ka 2024. gada 28. aprīlī laikā no plkst. 20.00 līdz plkst. 22.00 arī  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Fizisko personu reģistra informācijas sistēmā tiks veikti uzturēšanas darbi. To laikā organizāciju portālos un sistēmās var būt traucēti vai nepieejami e-Identitātes apliecināšanas pakalpojumi ar eID, eParaksts kartēm un mobilo lietotni eParaksts mobile. Tāpat šajā laikā nebūs iespējams pieteikties pakalpojumam eParaksts mobile,  atjaunot e-Identitāti un izveidot eParaksta paroli.

LVRTC aicina organizācijas, kas savās sistēmās ir integrējušas dokumentu parakstīšanu ar eParaksts mobile, pārliecināties, ka viss strādā korekti, jo jaunā eParaksta tehnoloģiskā platforma izmantos ECC šifrēšanas atslēgu formātu. Tehniskā informācija izstrādātājiem un sistēmu uzturētājiem pieejama šeit.