JaunumiEksperti: “IKT nozarei jākļūst arī par atbalstu izglītības nozares reformām”

Eksperti: “IKT nozarei jākļūst arī par atbalstu izglītības nozares reformām”

Biedrība “Latvijas Formula 2050” un Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” 2023. gada 26. maijā Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centrā rīkoja augsta līmeņa ekspertu konferenci “Izglītības digitalizācija: jauni risinājumi transformācijai darbībā”. 

 

Pasākumā eksperti analizēja pašreizējos risinājumus un nākotnes izaicinājumus izglītības digitalizācijā, tostarp inovācijai dažādās izglītības formās un līmeņos, kas balstās digitalizācijas iespējās un atbilst digitālās transformācijas uzdevumiem un ir vērsti uz indivīdu un organizāciju digitālā brieduma pakāpes ievērojamu palielināšanu. 

 

Komentējot temata aktualitāti biedrības “Latvijas Formula 2050” valdes loceklis, Banku augstskolas padomes loceklis Andris Nātriņš norādīja: “Digitalizācija izglītībā ir nozīmīgs faktors, kas izšķirs, kāds būs nākotnes izglītības piedāvājums Latvijā, vai tas veidos nosacījumus tādai cilvēkkapitāla jaudai un kvalitātei, kas sekmēs valsts globālo konkurētspēju, tostarp, sniegs labu signālu Eiropas Savienības kopējām iniciatīvām tālākai prasmju attīstīšanai”. 

 

Savukārt VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols uzsvēra: “IKT nozare pēc pandēmijas attīstās vēl straujāk un dinamiskāk nekā iepriekš. To nosaka gan tehnoloģiju, gan visās tautsaimniecības nozarēs notiekošā digitālā transformācija, kas paģēr būtisku atbalstu, jaunas skaitļošanas jaudas, datu pārraides risinājumus un aizsardzības metodes. IKT nozarei vienlaikus jākļūst arī par atbalstu izglītības nozares reformām, radot apstākļus līdzsvarotai mijiedarbībai un resursu pieejamībai, kas var ievērojami uzlabot gan izglītības kvalitāti, gan jēgpilnu un inovatīvu projektu īstenošanu nacionālā un starptautiskā līmeni”. 

 

Konferences prezentācijās un diskusijā eksperti iezīmēja svarīgākos uzsvarus digitalizācijai darbībā konkrētās izglītības ekosistēmas jomās, sniedzot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot optimālu politiku, partnerību, augstskolu pārvaldību, studiju satura un procesa efektīvu organizāciju, kā pielāgot jaunus risinājumus un, kā reaģēt uz jaunu tehnoloģisku fenomenu, kā mākslīgā intelekta rīku masveidīgas izplatības lielu izaicinājumu. 

Konferences norises ieraksts interesentiem ir pieejams: https://youtube.com/live/NuNczKM_wUA?feature=share