JaunumiBez maksas pārraidāmo programmu klāstu papildina ziņu kanāls Ukraina 24

Bez maksas pārraidāmo programmu klāstu papildina ziņu kanāls Ukraina 24

No šodienas, 10. marta, bezmaksas TV apraidē papildus līdzšinējiem pieciem kanāliem pieejams arī Ukrainas mediju apvienotais ziņu kanāls Ukraina 24.

2022. gada 26. februārī Ukrainas Kultūras un informācijas politikas ministrija ar Ukrainas mediju atbalstu paziņoja par televīzijas programmas “Ukraine 24” (“Україна 24”)  apraides signāla nodošanu ikvienam, kas ir ieinteresēts izplatīt šo televīzijas programmu savas valsts teritorijā, un aicinājusi izplatīt šo programmu, lai nodrošinātu patiesas un objektīvas informācijas pieejamību pasaules iedzīvotājiem un sabiedrības informēšanu par notiekošo karadarbību Ukrainas teritorijā.  Šī gada  2.martā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk – NEPLP)  ir iekļāvusi televīzijas programmu “Ukraine 24” Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu sarakstā.

Tā kā kanāls ir iekļauts bezmaksas apraidāmo kanālu klāstā, tas būs pieejams gan virszemes TV apraides skatītājiem, gan  citu pakalpojumu sniedzēju, piemēram, kabeļtelevīzijas klientiem, ja pakalpojuma sniedzējs to izlems izplatīt. Saskaņā ar NEPLP lēmumu, televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem nav obligāts pienākums iekļaut televīzijas programmu “Ukraine 24” (“Україна 24”) savu retranslējamo programmu sarakstā.

Lai virszemes TV bezmaksas apraides skatītāji varētu uztvert pievienoto programmu, nepieciešams savos dekoderos veikt programmu pārskaņošanu. Plašāka informācija par programmu pārskaņošanu pieejama www.tvapraide.lv. Jaunākās paaudzes televizoros kanālu pārvietošana notiks automātiski, tomēr dekoderu pārskaņošana ieteicama visiem skatītājiem.