JaunumiAtvairīts apjomīgs kiberuzbrukums LVRTC pakalpojumu infrastruktūrai

Atvairīts apjomīgs kiberuzbrukums LVRTC pakalpojumu infrastruktūrai

Vakar pret LVRTC pakalpojumu infrastruktūru vērstais kiberuzbrukums, kas ilga vairāk nekā divpadsmit stundas, ir pilnībā atvairīts, un visiem klientiem šorīt ir atjaunota piekļuve e-Identitātes un eParaksta pakalpojumiem. Šobrīd LVRTC ir nodevis visu ar uzbrukumu saistīto informāciju kolēģiem CERT.LV , kā arī uzsācis padziļinātu uzbrukuma analīzi, kas ļaus izdarīt plašākus secinājumus par uzbrukuma īstenotājiem un mērķiem.
Kiberuzbrukumi ir kļuvuši par Latvijas digitālās telpas ikdienu. Tas, ka ir izdevies atvairīt šo uzbrukumu, nenozīmē, ka šādi uzbrukumi nav gaidāmi jau šodien vai turpmākajās dienās.

“LVRTC nodrošina kiberaizsardzības pakalpojumus arī virknei valsts resursu, tāpēc ir būtiski apzināties, ka kiberdrošība nav tikai tehnoloģisks risinājums, bet gan kompetences, pieredzes un atbildīgas rīcības sintēze visdažādākajos līmeņos, tostarp, no katra darbinieka rīcības, modrības un kritiskās domāšanas,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

Kā ziņots iepriekš, trešdien, 6.jūlijā pret LVRTC tehnoloģiskajiem resursiem tika vērsts apjomīgs un tehnoloģiski sarežģīts kiberuzbrukums. Laikā, kad tas tika atvairīts, daļai no lietotājiem bija nepieejama LVRTC rīku nodrošinātā elektroniskās identitātes funkcionalitāte, jo, lai mazinātu un lokalizētu uzbrukuma apjomu un potenciālo ietekmi, LVRTC ierobežoja piekļuvi atsevišķiem pakalpojumiem.

Kiberuzbrukumi eParaksta un citām tehnoloģiskajām platformām šogad ir notikuši jau vairākkārt un līdz šim tikuši veiksmīgi atvairīti.