Jaunumi12.jūlijā Zaķusalas TV tornī notiek VUGD mācības

12.jūlijā Zaķusalas TV tornī notiek VUGD mācības

Vēršam uzmanību, ka 12.jūlijā Zaķusalas TV tornī notiek Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mācības. Mācību laikā tiek simulēta situācija, kad būvniecības darbu laikā vairāk nekā 90m augstumā ir notikusi būvmateriālu aizdegšanās, izveidojies sadūmojums un nepieciešama darbinieku evakuācija no 90m augstuma. Mācībās piedalīsies aptuveni 40 VUGD pārstāvji un būs iesaistītas vairākas operatīvā transporta vienības.

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot VUGD transporta ierašanos TV torņa teritorijā, kā arī redzot dienesta darbiniekus toņa pakājē. Šāda veida mācības gan VUGD, gan citu dienestu speciālistiem tiek organizētas regulāri. Tās nepieciešamas, lai pilnveidotu sadarbību, apgūtu darba specifiku tornī, kur operatīvo dienestu darbību ietekmē un apgrūtina gan būves augstums un piekļuve noteiktām vietām, gan arī tas, ka tornis nodrošina plašas sakaru infrastruktūras darbību 24/7 režīmā, kas nevar tikt ietekmēts vai traucēts. “Gatavība krīzes situācijām ir būtisks priekšnosacījums darbības nepārtrauktības nodrošināšanai,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

TV tornis ir viens no būtiskākajiem Latvijas sakaru infrastruktūras objektiem, kas nodrošina TV un radio apraidi pusei valsts teritorijas, kā arī nodrošina datu centru un kolokācijas pakalpojumus iestādēm, organizācijām un komersantiem.