JaunumieParaksta risinājumiem arvien vairāk pielietojumi

eParaksta risinājumiem arvien vairāk pielietojumi

LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols

LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols

“Ar katru gadu eParaksta rīki kļūst aizvien populārāki. eParaksts vairs nav tikai biznesa un oficiālu darījumu rīks uzņēmējiem un iestāžu vadītājiem. Tas ir kļuvis par pavisam ikdienišķu saziņas un pakalpojumu saņemšanas risinājumu ikvienam iedzīvotajam. Tā tam arī jābūt, jo eParaksts mobile un eID karte ir mūsu digitālais personu apliecinošs dokuments un pašrocīgs paraksts vidē, kur ikdienā pavadām laiku gan kārtojot darba darījumus, gan risinot ar mājsaimniecību saistītus jautājumus, gan veicot pirkumus un izklaidējoties.”

Pērn iedzīvotāji e-Identitātes apliecināšanai biežāk izvēlējušies lietotni eParaksts mobile, kas izmantota 72% gadījumu no visām nacionālās e-Identitātes rīku – eID kartes un eParaksts mobile – izmantošanas reizēm. Kopumā eParaksta rīki e-Identitātes apliecināšanai pērn lietoti vairāk nekā 8,3 miljonus reižu, kas ir par 50% vairāk nekā gadu iepriekš.

Visbiežāk iedzīvotāji ar eParaksta rīkiem identitāti apliecinājuši izmantojot valsts vienoto autentifikācijas moduli Latvija.lv, kas ar nacionālajiem rīkiem, kā arī citiem risinājumiem, nodrošina identitātes apliecināšanas funkciju 75 valsts un pašvaldību e-pakalpojumu portālos.

Valsts sektorā e-Identitāte ar eParaksta rīkiem pērn visbiežāk apliecināta Valsts kases e-pakalpojumu vietnē un Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmās.  Tāpat eParaksts kļūst aizvien populārāks arī izglītības nozarē, un valsts sektorā trešais, kur visbiežāk e-Identitāte apliecināta ar eParakstu, ir bijis tieši Rīgas Tehniskās universitātes (turpmāk – RTU) portāls ORTUS.

Komercsektorā vispopulārākās vietnes, kur iedzīvotāji apliecinājuši identitāti ar eParaksta rīkiem, pērn bijis Datamed.lv, Dokobit.com un Latvijas gāzes klientu portāls. Tāpat ļoti bieži eParaksts izmantots, apmeklējot elektrum.lv, lmt.lv un Tiesu administrācijas portālu elieta.lv.

eParaksta statistika | 2022. gads

14milj.
eParakstīšanas reizes
50%
vairāk apliecināta e-Identitāte ar eParaksts mobile
26%
vairāk parakstīti dokumenti ar eParaksts mobile
66milj.
izsniegti laika zīmogi