Drošības eksperti aicina uz Digitālās nedēļas Kiberdrošības dienas brokastīm

Pandēmijas gadi iemācīja iestādes, organizācijas un komersantus veiksmīgi darboties digitālajā vidē, izmantot drošus rīkus, kā arī izprast attālināta darba priekšrocības un riskus. Ja lielākā sabiedrības daļa, tostarp iestādes un organizācijas, ir sastopamas  digitālajā vidē, uz to pārvietojas arī kibernoziedznieki.

Šo tendenci 2022. gadā paspilgtināja karš Ukrainā, jo digitālajā vidē daudz aktīvāki kļuva arī politiski motivēti un finansēti kiberuzbrucēji. 2022. gads Latvijas digitālās telpas vēsturē ir kļuvis par  dinamiskāko un digitālās drošības ekspertiem noslogotāko gadu, un šī brīža statistika liecina, ka arī 2023.gadā atelpas no pastāvīgajiem kiberuzbrukumiem nebūs.

Uzbrukums fiziskā vidē un kibertelpā visbūtiskāk atšķiras ar uzbrukuma mērķi – fiziski tas visbiežāk ir  – pakļaut, iznīcināt vai atņemt, bet kibertelpā – ekspluatēt. Varam kļūt par šīs ekspluatācijas upuriem, ja vien nebūsim pietiekami zinoši, kā arī  neapzināsimies riskus gan individuālā, gan organizācijas, gan nacionālā līmenī.

No 24. līdz 28. aprīlim visā Eiropas Savienībā notiek Digitālā nedēļa. Tradicionāli viena no Digitālās nedēļas dienām tiek veltīta drošības jautājumiem. VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC)  sadarbībā ar CERT.LV, NIC.lv, kā arī Zemessardzes Kiberaizsardzības vienību 26.04.2023. aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz Kiberdrošības dienas brokastīm – preses konferenci, kuras laikā informēsim par būtiskākajām aktualitātēm un tendencēm kibertelpā  valsts interneta  resursu, kā arī komercsektora digitālās drošības jomā.

Preses konferencē:

  • VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols informēs par kiberaizsardzību publiskajam sektoram, uzbrukumiem, to tendencēm un specifiku 2022.gadā, kā arī šī gada 1.ceturksnī. Tāpat Ģ. Ozols informēs nacionālo elektroniskās identifikācijas rīku iespējām uzlabot saziņas un darījumu drošību, kā arī izmaiņām normatīvajos aktos, kas jāievēro komersantiem izstrādājot e-pakalpojumus;
  • CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina sniegs atskatu uz līdz šim izaicinājumiem bagātāko un intensīvāko gadu Latvijas kibertelpā;
  • NIC.LV digitālo projektu vadītāja Dana Ludviga skaidros, kā domēna vārdi kļūst par kibermahināciju resursu;
  • Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības komandieris, majors Ronalds Mandelis informēs par to, kas ir kiberzemessargs, kurš var par to kļūt un kādi ir kiberzemessarga kaujas uzdevumi.

Kiberdrošības brokastis notiks 26. aprīlī plkst. 10.00- 11.30  Rīga, Zemitāna iela 9 k-3, 5. stāvā, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra birojā. Ierašanās no plkst. 9.30.

Aicinām Jūs apmeklēt pasākumu un lūdzam reģistrēties pasākumam aizpildot tiešsaistes anketu vai rakstot  līdz 24.04.2023.

Pieteikšanās anketa Kiberdrošības dienas mediju brokastīm

Šis pasākums paredzēts tikai plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Saziņas formu lūdzam aizpildīt un datus iesniegt tikai juridisko personu kontaktpersonām. Fiziskas personas iesūtītie dati tiks dzēsti.

Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 13.pantu, LVRTC informē, ka: 1) Jūsu pieteikumā norādītie personas dati tiks apstrādāti ar mērķi izsūtīt informāciju par pasākuma norisi un netiks glabāts ilgāk kā nepieciešams mērķa sasniegšanai (glabāšanas ilgums 30 dienas); 2) Iepriekš minētās Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, kontaktinformācija: Zemitāna iela 9, 3. korpusa 4. stāvs, Rīga, LV-1012. Papildu informāciju Jūs varat iegūt LVRTC mājaslapā.