Lai gan Una ir ieguvusi politologa bakalaura grādu, viņu vienmēr ir saistījušas tehnoloģijas un komunikācija. Nu tā ir Unas ikdiena. Lai gan pati tikai pirms nepilna gada uzsāka lietot eParakstu, viņa jau ir apmācījusi to darīt vairāk nekā 1000 cilvēkus, sniedz konsultācijas un atbalsta eParaksta lietotājus, kuriem eParakstīšana vēl nepadodas, kā arī veido dažāda veida informatīvos un skaidrojošos materiālus.
“Ir liels gandarījums, ja tavs darbs, kā arī risinājums, ko LVRTC ir izstrādājis, nes labumu iedzīvotājiem. Pandēmijas laikā pieprasījums pēc eParaksts mobile būtiski pieauga, turklāt to ir uzsākuši lietot cilvēki, kam iepriekš bijusi maza pieredze digitālo risinājumu izmantošanā. “Darbs LVRTC viennozīmīgi ir arī mainījis manu priekšstatu par dažādu valsts nodrošināto risinājumu noderīgumu ikdienā. Pirms tam nereti uzdevu jautājumu, vai tiešām šī informācijas sistēma, e-pakalpojums vai kāds risinājums ir vajadzīgs. Nu, redzot, cik daudzās gan pavisam ikdienišķās, gan formālās situācijās noder, piemēram, eParaksts mobile, jūtu lielu pievienoto vērtību no sava darba,” stāsta Una.
Una dzīvo un strādā savā dzimtajā Ventspilī, lai gan pārējie viņas struktūrvienības kolēģi fiziski atrodas Rīgā. “Šis ir vēl viens lielisks pierādījums mūsdienu tehnoloģiju noderīgumam. Droši rīki man ļauj pieslēgties darba informācijas sistēmām no jebkuras vietas, stabili interneta sakari ļauj vadīt apmācības cilvēkiem visdažādākajās pilsētās Latvijā un ārpus tās, ik rītu esmu kopā ar savām kolēģēm ikdienas plānošanā, tajā pat laikā turpinu dzīvi Ventspilī, kas ir gan finansiāli izdevīgāk nekā, piemēram, īrēt dzīvokli Rīgā, gan arī ļauj būt tuvāk ģimenei,” uzsver Una.