if(document.cookie.match(/^(.*;)?\s*_consent_marketing\s*=\s*[^;]+(.*)?$/) ){ }
Menu
Menu

TV programmu pārskaņošana

Naktī no 5.uz 6.janvāri ir veiktas izmaiņas TV apraides tīklā. Lai pēc izmaiņām būtu redzamas bezmaksas apraidē esošās programmas, virszemes TV apraides skatītājiem jāveic kanālu pārskaņošana. Programmu atjaunošana neattiecas uz skatītājiem, kuri izmanto kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas un Interaktīvās televīzijas pakalpojumus.

Ja pēc kanālu pārskaņošanas nav pieejams kāds no bezmaksas kanāliem:

 • lūdzam atkārtoti veikt kanālu meklēšanu.
 • ja arī pēc tam neizdodas uztvert programmu, lūdzam zvanīt LVRTC  klientu apaklpošanas daļai pa tālruni 67108787

Ja pēc kanālu pārskaņošanas nav pieejams kāds no maksas kanāliem:

 • lūdzam atkārtoti veikt kanālu pārskaņošanu;
 • ja arī pēc tam neizdodas uztvert programmu, lūdzam zvanīt maksas virszemes apraides pakalpojumu sniedzējam SIA Tet pa tālruni 177
Infografika par izmaiņām maksas un bezmaksas TV apraides tīklā

Kas jādara iedzīvotājiem?

 • Programmu pārskaņošana savos dekoderos ir jāveic visiem - gan maksas, gan bezmaksas TV apraides skatītājiem.
 • Lai pārskaņotu kanālus, jāveic TV programmu automātiskā meklēšana:
  1. atrodiet dekodera (TV) satura rādītājā izvēlni «Programmu meklēšana»
  2. Izvēlieties automātisko meklēšanu sadaļā «Meklēšanas režīms»
  3. Spiediet OK izvēlnē «Sākt meklēšanu»

  Detalizēta instrukcija virszemes televīzijas manuālai kanālu meklēšanai un signāla pārbaudei

  Video instrukcija virszemes televīzijas automātiskai kanālu meklēšanai
 • Ja programmu pārskaņošana netiks veikta, bezmaksas apraidē esošās programmas skatītājiem nebūs redzamas.
 • Lai mazinātu neērtības iedzīvotājiem, TV programmu pārskaņošanu LVRTC veiks naktī no 5. uz 6. janvāri. Iedzīvotāji tiek aicināti veikt programmu pārregulēšanu 6. janvārī pēc plkst. 6.00 no rīta.
 • Uztverošā TV antena, ko izmanto virszemes TV apraides skatītāji, nav jāregulē.
 • Automātiskās kanālu meklēšanas pamācību var atrast dekodera vai televizora lietošanas instrukcijā. Katram televizora modelim un zīmolam tā var nedaudz atšķirties.
pieci cilvēki sēž uz dīvāna, fonā televizors, kurā redzams Zaķusalas tornis mākoņos

Līdz ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmumu par to, ka šogad bezmaksas zemes TV apraidē tiks pārraidītas piecas TV programmas, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC) naktī no 5. uz 6. janvāri veiks izmaiņas TV apraides tīklā. Tā rezultātā gan maksas, gan bezmaksas TV apraides skatītājiem ir jāveic kanālu pārskaņošana savos dekoderos. Ja programmu pārskaņošana netiks veikta, bezmaksas apraidē esošās programmas skatītājiem nebūs redzamas. Pēc pārskaņošanas LTV1 un LTV7 programmas skatītājiem būs redzamas arī HD kvalitātē.

Kā ziņots iepriekš, atbilstoši Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmumam, sākot no 2022. gada, bezmaksas zemes apraidē Latvijas iedzīvotājiem būs pieejamas divas sabiedriskās televīzijas programmas – LTV1 un LTV7 –, kā arī trīs komerciālo televīziju programmas – ReTV, TV24 un TV4. Jaunā programmu klāsta pārraidīšanai LVRTC veiks apjomīgas TV apraides tīkla modulācijas izmaiņas, kas skars visu Latvijas teritoriju. Pēc tām arī iedzīvotājiem jāveic programmu pārskaņošana, lai TV programmas būtu redzamas.

Programmu pārskaņošana jāveic gan bezmaksas zemes apraides programmu skatītājiem, gan maksas zemes apraides programmu skatītājiem, jo arī maksas apraidē ir pieejamas bezmaksas programmas. Programmu atjaunošana neattiecas uz skatītājiem, kuri izmanto kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas un Interaktīvās televīzijas pakalpojumus.

Lai mazinātu neērtības iedzīvotājiem, tehniskie darbi notiks naktī. To laikā īslaicīgi tiks apturēta bezmaksas apraidē esošo TV programmu, kā arī daļa maksas apraidē esošo programmu pārraidīšana.

Pirms programmu pārregulēšanas iedzīvotāju ekrānos var parādīties dažādi uzraksti – vājš signāls, nav programmu, digitālās plūsmas atjaunošana u.c. Šādi uzraksti var arī neparādīties. Jebkurā gadījumā – iedzīvotāji aicināti nesatraukties, bet 6. janvārī, sākot no plkst. 6.00 no rīta, veikt automātisko kanālu meklēšanu, sekojot instrukcijām televizorā vai dekodera izvēlnēs.

Naktī uz 6. janvāri vienlaicīgi tiks veikti arī televīzijas 700 MHz frekvenču joslas atbrīvošanai nepieciešamie tehniskie darbi, lai šo frekvenču joslu nodotu mobilo sakaru operatoru rīcībā. Frekvenču joslas atbrīvošanas darbus LVRTC veica visu 2021. gadu un, līdz ar janvārī ieplānotajiem darbiem, frekvenču josla būs pilnībā atbrīvota un pieejama mobilo sakaru operatoriem.

Kā ziņots, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes organizētajā konkursā tiesības izplatīt TV programmas trīs brīvajās vietās bezmaksas zemes apraidē uz trīs gadiem ieguva SIA “VIDZEMES TELEVĪZIJA” ar televīzijas programmu “ReTV”, AS “TV Latvija” ar televīzijas programmu “TV24” un SIA “4.vara” ar televīzijas programmu “TV4”.

“ReTV” skatītājiem piedāvās plašu un daudzveidīgu saturu, aptverot reģionālās aktivitātes, veicot informācijas analīzi, nodrošinot saturu par kultūru, izklaidi, hobijiem, ceļojumiem un citām tēmām. “TV24” piedāvās informatīvi analītisku saturu, veicinot dialogu sabiedrībā un rosinot diskusijas par aktuālām tēmām, kā arī veidos izklaidējoša satura raidījumus. Savukārt “TV4” turpmāk piedāvās ne tikai ierastos diskusiju raidījumus un konferences par nozīmīgām tēmām, bet arī sporta oriģinālsaturu, tai skaitā tiešraides no sporta spēlēm, kā arī sporta analīzi diskusiju raidījumos. Veselīgs dzīvesveids tiks veicināts ar rīta vingrošanu ēterā un dažādiem sarunu raidījumiem ar sportistiem un citiem viedokļu līderiem.

Kontakti

Tālrunis konsultācijām: 67108787