Lektori

Ģirts Ozols / LVRTC valdes priekšsēdētājs

Jau četrus gadus vada vienīgo 100% valstij piederošu IKT uzņēmumu. Pirms tam trīs gadus vadījis LVRTC Komercdepartamentu. Bijis vairāku uzņēmumu dibinātājs un valdes loceklis, kā arī Latvijas Institūta padomnieks Latvijas ārējā tēla koordinācijas padomē. 2018. gadā saņēmis Ministru prezidenta pateicības rakstu “Par ieguldījumu valsts mēroga elektronisko sakaru projektu pārvaldībā” un Aizsardzības ministrijas pateicību “Par veiksmīgu sadarbību un atbalstu Latvijas valsts aizsardzības mērķu īstenošanā”.

Ģ. Ozols Kibernakts
_Vitālijs Rakstiņs

Vitālijs Rakstiņš / Aizsardzības padomnieks Latvijas Republikas vēstniecībā Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē

Aizsardzības ministrijas padomnieks Apvienotajā Karalistē, nerezidējošais noturības padomnieks Ukrainā. Drošības eksperts ar 18 gadu pieredzi aizsardzības un iekšlietu resorā.

Artūrs Filatovs / LVRTC Kiberaizsardzības biznesa virziena vadītājs

Kiberdrošības pakalpojumu speciālists ar vairāk nekā 12 gadu pieredzi klientu kiberrisku mazināšanā. A.Filatova kiberdrošības ceļš ir vedis viņu kopā ar kritiskās infrastruktūras turētājiem, palīdzot risināt kiberdrošības izaicinājumus, identificējot kiberriska pamatcēloņus un izgaismojot sekas, kas tiem var rasties.

Artūrs Filatovs
Aldis Greitāns

Aldis Greitāns / LVRTC Padomes priekšsēdētājs

LVRTC padomes priekšsēdētājs ar kompetenci stratēģiju izstrādes un ieviešanas jomā, kā arī korporatīvas pārvaldības jomā. RTU Rīgas biznesa skolas docents un maģistru programmas direktors.

A. Greitāns atgādina, ka joprojām ir tipiski korporatīvie maldi par digitālo transformāciju – mēs uzprogrammēsim jaunu informācijas sistēmu vai platformu, uztaisīsim interaktīvu mājaslapu un nopirksim robotu un būsim digitāli transformējušies. Patiesā digitālās transformācijas mēraukla ir nevis ieviesto informāciju sistēmu skaits, bet gan sistēmu un digitālizēto procesu spēja uzlabot organizācijas darbu, pakalpojumus un procesus, tādejādi veicinot arī ilgtspēju un sociāli atbildīgu darbību.

Dr. dat. Baiba Apine / PricewaterhouseCoopers Latvijas uzņēmuma Informācijas tehnoloģiju konsultāciju direktore

Datorzinātņu doktore, viena no pirmajām profesionālajām informācijas tehnoloģiju auditorēm Latvijā. Vairāk kā divdesmit piecus gadus ilgajā praksē viņa ir pārliecinājusies, ka informācijas drošības nevar būt par daudz un tehnoloģijas ir tieši tik noderīgas, efektīvas un labas, cik cilvēki prot tās izmantot labiem mērķiem. Karš B.Apinei iemācīja priecāties par katru dienu, ticēt komandas spēkam un pārvērtēt daudzas kiberdrošības labākās prakses, tai skaitā darbības nepārtrauktības nodrošināšanu krīzē.

Dr. Baiba Apine
Kirils Solovjovs

Mg. sc. comp., Mg.phys. Kirils Solovjovs / CERT.LV Informācijas tehnoloģiju un Informācijas sistēmu drošības ekspertu grupas eksperts

IT politikas aktīvists, ievainojamību meklētājs un visredzamākais “labais hakeris” Latvijā. Kirils specializējas tīkla plūsmas analīzē un reversinženierijā, kā arī sociālajā inženierijā. Uzkrājis drošības incidentu izmeklēšanas pieredzi.

Gints Mālkalnietis / CERT.LV kiberdrošības eksperts

CERT.LV kiberdrošības eksperts ar ilggadēju pieredzi dažādu kiberincidentu risināšanā. Valsts policijas pieaicināts eksperts krimināllietās, kurās iekļautas kiberkomponentes. Pirms pievienošanās CERT.LV komandai strādājis LMT Drošības dienestā un Aizkraukles Bankā.

Gints Mālkalnietis
Edgars Brūvelis

Edgars Brūvelis / LVRTC Pārdošanas daļas klientu vadītājs

Vairāk kā 10 gadu pieredze tehnisko risinājumu ieviešanā, uzturēšanā un atbalsta sniegšanā klientiem. Pēdējos piecus gadus E.Brūvelis padziļināti pievērsies tieši kiberdrošības risinājumu ieviešanā korporatīvo klientu segmentā. Fokusēts skats uz datu drošību un kiberdrošību, kā arī veidiem, kā palīdzēt šos jautājumus uzlabot ikvienam klientam neatkarīgi no organizācijas darbinieku skaita, ir E.Brūveļa ikdiena.

Vita Narnicka / Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore

Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore – pieredzējusi digitālās transformācijas līdere, inženiere dvēselē un pieredzējusi vadītāja praksē.
V.Narnicka savā prezentācijā vērtēs, kāpēc darīt lietas pareizi nav vieglākais ceļš īstermiņā, bet ilgtermiņā tas atmaksājas ar uzviju.

Vita Narnicka
Oskars Pakers

Oskars Pakers / ZZ Dats Tehniskais direktors

Vairāk nekā 10 gadu pieredze programmatūras izstrādē gan privātajam, gan publiskajam sektoram. Pieredzējis digitālās transformācijas, risinājumu modernizācijas, kā arī automatizācijas attīstībā. Nemitīgi pilnveido zināšanas, lai apmierinātu vajadzības pēc ātrākas, efektīvākas un drošākas programmatūras.

Mārtiņš Brencis / Centrālās finanšu un līguma aģentūras direktora vietnieks Eiropas Savienības fondu sistēmas attīstības jautājumos

Mārtiņa atbildībā ir aģentūras iekšējās kontroles sistēmas atbilstība, informācijas tehnoloģiju attīstības un uzturēšanas jautājumi, kā arī privātās un publiskās partnerības projektu veicināšana un uzraudzība.

Mārtiņš Brencis
Oskars Cēris

Oskars Cēris / VAS “Valsts nekustamie īpašumi” Iekšējās drošības pārvaldnieks

Oskars Cēris ir drošības profesionālis ar 20 gadu pieredzi valsts un korporatīvās drošības jomās gan lokālā, gan starptautiskā vidē. Viņa atbildības un specializācijas jomas ir personāla drošība, fiziskā un tehniskā drošība, informācijas aizsardzība, kritiskās infrastruktūras drošība, biznesa izlūkošana un izpēte, drošību risku vērtējumi, iekšējās kontroles sistēmas, personu datu aizsardzība, starptautisko sankciju u.c. jautājumi. Viņš ir arī ASIS International (Amerikas industriālās drošības biedrība) un Latvijas drošības profesionāļu asociācijas (DPA) biedrs.

Kārlis Ašitoks / VAS “Valsts nekustamie īpašumi” IT daļas vadītājs

Kārlis Ašitoks vairāk nekā 20 gadus ir bijis saistīts ar dažādiem IT vides aspektiem. Viņa atbildības un specializācijas jomas ir uzņēmuma digitalizācija, IT attīstība, infrastruktūras attīstība, informācijas aizsardzība, personu datu aizsardzība, kiberdrošība u.c. jautājumi.

Kārlis Ašitoks