2000. gadā komunikāciju un infrastruktūras attīstībai akciju sabiedrība ir izveidojusi investīciju programmu, kuru izpildot, investīcijās paredzējusi izlietot 2 miljonus 848 tūkstošus latu.
2000. gada pirmajos trīs gada ceturkšņos no paredzētajiem investīciju līdzekļiem “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” ir izmantojis pēc provizoriskiem rezultātiem 2 miljonus 227 tūkstošus 800 latus. Šie līdzekļi ieguldīti:
- lai sekmīgi varētu veikt analogā tīkla rekonstrukciju un uzlabotu radio un televīzijas skaņas un attēla kvalitāti, kas tiek pārraidīta analogajā formātā;
- lai sāktu piemērot tīklus un izveidotu aprīkojumu televīzijas un radio pārraidei ciparu formātā;
- lai varētu sniegt multimediju pakalpojumus;citiem attīstības mērķiem.Kā uzskatāmākos no paveiktajiem darbiem var minēt:
sagatavota nodošanai ekspluatācijā Āboliņu radio releju stacija par 55,2 tūkstošiem latu. Šai stacijai uzstādīja jaunu 60 metrus augstu firmas Transmast mastu;
ciparu daudzkanālu MPEG – 2 aparatūras iegāde video, audio signālu izplatīšanai par 820 tūkstošiem 600 latiem;
jaunas firmas Katherin TV decimetru viļņu antenas nomaiņa Rīgas radio un televīzijas stacijai par 54 tūkstošiem latu;
nomaksāti līzinga maksājumi par pieciem televīzijas raidītājiem - 415 tūkstoši 800 latu.
Veikti arī citi darbi infrastruktūras un komunikāciju uzlabošanai.
Eiropas Savienība rekomendē digitālo televīziju ES teritorijā ieviest līdz 2006. gadam. Piemēram, Zviedrijas un Anglijas valdības ciparu tīkla izbūvi savu valstu teritorijās veic par valsts līdzekļiem. Latvijai kā valstij, kura pretendē uz Eiropas Savienības dalībvalsts statusu, arī jāstrādā šajā virzienā. Lai Latvijā televīzijas programmas varētu sākt raidīt ciparu formātā, nepieciešams ciparu tīkla izbūvē kopumā investēt apmēram 10 miljonus latu. Ciparu radio un televīzijas tīklu Latvijā ierīko Bezpeļņas organizācija valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” par līdzekļiem, kuri veidojas, sekmīgas saimnieciskās darbības rezultātā ienākumiem pārsniedzot izdevumus.
Lai modernizētu valsts radiokomunikāciju un telekomunikāciju infrastruktūru atbilstoši Eiropas Savienības prasībām un spētu radīt nosacījumus, kas ļautu Latvijas attiecīgo nozaru uzņēmējiem sekmīgi konkurēt Eiropā, ir svarīgi jau patlaban šo komunikāciju attīstībā katru gadu ieguldīt ievērojamus līdzekļus.
2000. gadā līdzekļi, kurus izmanto investīciju programmas īstenošanai, ir iegūti “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” saimnieciskās darbības rezultātā tā iegūtos līdzekļus akumulējot radiokomunikāciju, telekomunikāciju un multimediju tīkla attīstībā. Valsts budžetā šiem mērķiem līdzekļi nav paredzēti un no tā arī nav tērēti.