​Harijs Ozols
Latvijas Bankas Informācijas sistēmu pārvaldes vadītājs

Kopumā valsts pārvaldē, lielajos uzņēmumus un augstskolās digitālās prasmes un pieejamie rīki ir labā līmenī, ko lieliski pierādīja jaunie apstākļi, kuru laikā pārrāvumi pakalpojumi sniegšanā, valsts pārvaldes darbībā un mācību procesā nenotika, visam ātri pārslēdzoties uz e-vidi.

Papildu atbalsts šajā digitālo prasmju transformācijā nepieciešams vidējiem un maziem uzņēmumiem, kuriem pašiem nav savi kvalitatīvi IT resursi, kā arī ir uzlabojami rīki un metodes attālinātā mācību procesa pilnveidei, lai to nodrošinātu ar mazāku pārslodzi skolotājiem un vienlaikus skolēniem būtu nodrošinātas kvalitatīvākas mācības.

Lielie uzņēmumi kopumā labi paši tiek galā, savukārt vidējiem un mazajiem uzņēmumiem noderīgas būtu kopējas e-komercijas platformas un rīki, kā arī uz praktiskiem piemēriem balstīta apmācība un konsultatīvais atbalsts. Tāpat arī ir iespēja jaunos e-risinājumus darīt pieejamus visā Eiropā un pasaulē.

Jaunā situācija viennozīmīgi veicina un ievērojami paātrina digitālo transformāciju, kam būs liela pievienotā vērtība nākotnē, kad dzīve atgriezīsies daudz maz agrākajās sliedēs.