Paziņojumi

Arhīvs

PrevMay 2016Next
P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Foto konkurss! Nofotografē TV torni svētku tērpā!

Fotokonkursa nolikums

2015.gada maijā

1.Konkursa mērķis:

Šī gada 4.maijā aprit 25.gadi kopš Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". 

Par godu nozīmīgajai gadadienai, Rīgas Radio un televīzijas stacijas torņa, jeb to pazīst plašāka sabiedrība - TV tornis Zaķusalā, mastā klātesot Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai tiks pacelts Latvijas Republikas karogs. Karogs tiks pacelts uz vienu diennakti un torņa mastā plīvos no plkst. 8.35 līdz 5.maija rītam.

Šis ir zīmīgs notikums, jo nepilnu 30 torņa darbības gadu laikā tajā tikai vienreiz – VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs 90 gadu jubilejā, ir plīvojis karogs, turklāt tajā ir plīvojis tikai sarkanbaltsarkanais karogs.

Zaķusalas TV tornis ir kļuvis par neatņemamu Rīgas silueta daļu, turklāt Latvijas Republikas neatkarību izšķirošos brīžos, gan tornim, gan tajā strādājošajiem ir bijusi nozīmīga loma vienas no demokrātiskas valsts pamatvērtībuspējas brīvi pārraidīt un saņemt informācijunosargāšanā.

Foto konkursa mērķis ir iesaistīt dažāda meistarības līmeņa fotogrāfus mākslinieciski kvalitatīvu un interesantu Zaķusalas TV torņa fotogrāfiju izveidē, brīdī, kad torņa mastā plīvo sarkanbaltsarkanais karogs, tādejādi vecinot torņa atpazīstamību, stiprinot nacionālo identitāti, tēvzemes mīlestību, lepnumu un sabiedrības saliedētību.

Fotogrāfijas tiks izmantotas VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs informatīvo izdevumu  un veidošanai, ievietošanai VAS LVRTC interneta vietnē un sociālajos tīklos, arī izmantošanai uzņēmuma reprezentācijas materiālu izveidē.

vairāk info

Liepājas un Ventspils uzņēmējiem e-prasmju nedēļā stāstīs par eParakstu, elektronisku darījumu kārtošanu, Uzņēmumu reģistra un Swedbank e-iespējām

Šī gada 25.martā Liepājā un 26.martā Ventspilī Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmākLVRTC) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Uzņēmumu reģistru, Swedbank un Ventspils digitālo centru organizē seminārus uzņēmējiem “Attālināti un droši”.

vairāk info

Platjoslas projekts reģioniem atnes neredzēti ātru internetu


                                                                                                      

Platjoslas interneta infrastruktūras izbūves projekta pirmā kārta tuvojas noslēgumam un pirmie reģionu iedzīvotāji jau var izbaudīt “nākotnes interneta” sniegtās iespējas. Šodien Jaunjelgavas novada Secē projekta izpildītāji – VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmākLVRTC) veica ātruma demonstrāciju, kas apliecinājajaunizbūvētā infrastruktūra spēs nodrošināt līdz pat 700Mbit/s lielu datu pārraides ātrumu.

vairāk info

Platjoslas internets - jaunas iespējas Latvijas reģioniem

Lai pastāstītu, arī nodemonstrētu Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta “Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos” ietvaros visā Latvijā izbūvētā platjoslas optiskā tīkla infrastruktūru, piektdien 13.februārī Seces pagasta pamatskolā Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmākLVRTC) rīko tikšanos ar reģiona uzņēmējiem un skolēniem.

vairāk info

Palielinās Latvijas nozīmīgums datu tranzīta jomā

VAS LVRTC ir pabeidzis jaunā optiskā kabeļa ierīkošanu starp Rīgu un Valgu. Izveidotais posms ļāva globālajam sakaru operatoram RETN noslēgt sava starptautiskā tīkla Baltijas loku.

vairāk info

Pērn visvairāk eParakstījušies VID, If P&C Insurance un Rīgas dome

Šonedēļ sumināti eParakstīšanas čempioni jeb uzņēmumi un iestādes, kas 2014.gadā visvairāk parakstījuši dokumentus ar eParakstu. Uzņēmēju vidū visaktīvākais eParaksta lietotājs bijis “If P&C Insurance”, savukārt publiskajā sektorā visvairāk eParakstījies Valsts ieņēmumu dienests un Rīgas dome.

vairāk info

Uzņēmumu reģistrs aktīvi virza uzņēmējus uz e-vidi

No 2.februāra Uzņēmumu reģistra klienti, kuri apmeklē iestādi klātienē Rīgā, Pērses ielā 2, apmeklējuma laikā varēs pieteikties un saņemt virtuālo eParakstu un eParakstu viedkartē, arī nepieciešamības gadījumā sagatavot datoru darbam ar elektroniskiem dokumentiem. eParaksta speciālisti apmeklētājiem arī sniegs informāciju par Uzņēmumu reģistra pakalpojumiem, ko uzņēmēji var saņemt attālināti, izmantojot eParakstu. Par to šodien medijus informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras(LTRK), Uzņēmumu reģistra, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”(LVRTC) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) preses konferencē

vairāk info

Elektromagnētiskā lauka intensitāte Zaķusalā un citviet Rīgā zema

Turpinot darbu pie Rīgas radio un televīzijas torņa rekonstrukcijas projekta, lai TV torni un tam pieguļošo teritoriju izveidotu par modernu tūrisma un rekreācijas objektu, viens no Rīgas domes pērnā gada nogalē pieņemtā lēmuma par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu uzdevumiem ir izvērtēt TV torņa apraides funkcijas savietojamības iespējas ar iedzīvotāju rekreācijas funkciju. To vērtējot, viens no kritērijiem ir raidošo iekārtu elektromagnētiskā lauka (EML) intensitāte un tās ietekme.

vairāk info

Atgādinājums bezmaksas virszemes televīzijas programmu skatītājiem

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) bezmaksas virszemes apraidē šogad sekmīgi nodrošina sabiedrisko televīziju LTV1, LTV7, arī „Re:TV”, „Rīga TV 24” un „OTV” programmas.

vairāk info

Optiskā tīkla izbūvi platjoslas projekta ietvaros uzsāks Latgalē

Līdz ar platjoslas projekta piekļuves punktu saraksta apstiprināšanu VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) ir uzsācis darbu pie platjoslas projekta ietvaros izbūvējamā optiskā tīkla Latgales reģionā.

Ņemot vērā, ka Latgales reģionā apzināts visvairāk „balto teritoriju”, šeit tiks izveidots visvairāk piekļuves punktu – 47, un izbūvēti aptuveni 450 km optiskā kabeļa tīkla. Latgale būs pirmais reģions, kurā tiks uzsākti optiskā interneta tīkla izbūves darbi. Optisko līniju ierīkošanas darbus paredzēts uzsākt 2013.gada pavasarī.

vairāk info