Paziņojumi

Arhīvs

PrevFebruary 2015Next
P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Satiksmes ministrs un Rīgas domes priekšsēdētājs pozitīvi vērtē Zaķusalas TV torņa attīstības ieceri

Ceturtdien, 15. augustā, satiksmes ministrs Anrijs Matīss un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs viesojās Rīgas radio un televīzijas tornī Zaķusalā. Vizītes laikā amatpersonas apmeklēja operatīvās vadības centru, novērtēja TV torņa šī brīža stāvokli, arī iepazinās ar rekonstrukcijas un attīstības iecerēm. Gan satiksmes ministrs, gan RD priekšsēdētājs pozitīvi novērtēja TV torņa attīstības vīziju, nododot tālāku izstrādi Satiksmes ministrijas un Rīgas Domes sadarbības pastāvīgās darba grupas pārziņā.

Rīgas radio un televīzijas torņa apmeklējuma laikā amatpersonas iepazinās ar TV torņa darbību, apskatot gan operatīvās vadības centru, gan televīzijas un radio apraides tehnoloģijas. Eiropā augstākais TV tornis veic ne tikai tehniskās funkcijas, bet ir arī nozīmīgs pilsētvides objekts, kuram ir liels attīstības potenciāls tūristu un apmeklētāju piesaistē. Tāpēc Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs ir izstrādājis Zaķusalas TV torņa un apkārtnes rekonstrukcijas vīziju. Lai notiktu veiksmīga attīstības ieceres realizācija, A. Matīss un N. Ušakovs vienojās uzdot Satiksmes ministrijas un Rīgas domes sadarbības pastāvīgajai darba grupai sadarbībā ar LVRTC izstrādāt tālākos projekta attīstības un realizācijas scenārijus.

Televīzijas tornis jau izsenis ir viens no atpazīstamākajiem Rīgas pilsētas simboliem. Diemžēl kopš padomju gadiem tornis nav piedzīvojis ievērojamus uzlabojumus, tāpēc uzskatu, ka nepieciešams veikt torņa rekonstrukciju, lai nodrošinātu stabilu pamatfunkciju veikšanu, TV un radio apraidi, arī datu centra pakalpojumu sniegšanu. Tāpat pēc atjaunošanas šis pilsētas simbols kļūtu par modernu pilsētvides elementu, kas gūtu popularitāti Rīgas iedzīvotāju un tūristu vidū.”stāsta satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

skaidro LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta, kurš iepazīstināja klātesošos ar TV torni un izaugsmes iespējām, galvenā prioritāte ir attīstīt Rīgas radio un televīzijas torni , lai tas būtu moderns, drošs un pieejams tūrisma objekts. „Tornis godam veic savus tehiskos pienākumus, nodrošinot elektronisko sakaru pakalpojumus, taču šai vietai ir pietiekami liels potenciāls, lai būtu ne tikai ierasta pilsētas panorāmas sastāvdaļa, bet arī visā Baltijā populārs tūrisma objekts un atpazīstams pilsētvides elements. Arī ceļot torni, tam tika noteiktas trīs galvenās vērtībasatrašanās vieta, tehnoloģiskais aspekts un tūrisma attīstība,” norāda J. Bokta.

Zaķusalas TV tornis var kļūt par vienu no pievilcīgākajiem tūrisma objektiem RīgāPēdējos gados esam sakopuši un attīstījuši vairākus objektus, kas atrodas pie Daugavas –  gan Ķīpsalas pludmali un jahtu ostu, gan Lucavsalas atpūtas zonu, Daugavas promenādes pie Spīķeriem un ĶengaragāInfrastruktūras sakārtošana pie televīzijas torņa dos iespēju vēl daudzpusīgāk izmantot šo zonu gan rīdziniekiem, gan arī tūristiem, kam, nenoliedzami, būs ļoti interesanti paskatīties uz Rīgu no augstākā skatu punkta.” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Rīgas radio un televīzijas tornis ir 368 m augsts un augstākais tornis Eiropas Savienībā. Skatu laukums, kas atrodas 97 m virs Zaķusalas, ir augstākais publiski pieejamais skatu punkts Rīgā, un no var labi pārredzēt Vecrīgu, Rīgas centru un Pārdaugavu. Labos laika apstākļos ir iespējams redzēt Rīgas HES Salaspilī un Siguldas augstākos punktus, arī Rīgas jūras līci un kuģus tajā.

vairāk info

Televīzijas tornī 11.maijā notiks laulību ceremonija

Sestdien, 11.maijā televīzijas tornī norisināsies pirmā laulību ceremonija, kurā salaulāsies Sanda un Ivo - konkursa, ko rīkoja Rīgas televīzijas un radio tornis sadarbībā ar kāzu portālu precos.lv, uzvarētāji.

vairāk info

Aicina pieteikties tehnoloģiju biznesa brokastīm TV tornī

Otrdien, 14.maijā VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”(LVRTC) sadarbībā ar inteliģentoinženiertehnisko risinājumu uzņēmumu „FIMA” rīko bezmaksas biznesa brokastis par datu centru tehnoloģiju jaunumiem, kurā aicināti piedalīties uzņēmumu vadītāji, IT nodaļu vadītāji un citi nozares interesenti, lai uzzinātu vairāk par datu centru aktualitātēm.

vairāk info

Pavasara talkā veiksmīgi sakopta Televīzijas torņa apkārtne

Spodrības mēneša ietvaros VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) rīkoja jau tradicionālo pavasara talku.

vairāk info

Studentiem liela interese par LVRTC

2013. gada 21.martā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) rīkoja jau desmito Karjeras dienu «Meklējam ĪSTOtas esi TU?», kas ir lielākais universitāšu rīkotais profesionālās orientācijas pasākums Latvijā. Izstādē , līdz ar tādiem uzņēmumiem Latvijas dzelzceļš, Lattelecom, Maxima, Rimi un SEB banka, veiksmīgi piedalījās arī VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

vairāk info

Ekskluzīva iespēja laulāties augstākajā Rīgas skatu punktā!

Vēlies savu nozīmīgāko dzīves notikumu piedzīvot gandrīz 100m metru augstumā ar 360 grādu skatu uz visu Latvijas galvaspilsētu un tās apkaimi? Rīgas televīzijas un radio tornis sadarbībā ar kāzu portālu www.precos.lv izsludina konkursu saderinātajiem, kura uzvarētāji saņems ekskluzīvu iespēju salaulāties vienā no mūsdienu Rīgas panorāmas nozīmīgākajiem elementiemRīgas radio un televīzijas tornī.

vairāk info

Valsts prezidents apmeklē televīzijas torni

18.decembrī Rīgas radio un televīzijas tornī norisinājās Latvijas Telekomunikāciju asociācijas un RTU Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes rīkotā Ziemassvētku balle, kuru ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Andris Bērziņš.
 

vairāk info

LVRTC darbinieki saņem augstāko profesionālo apbalvojumu – inženiera Jāņa Lintera prēmiju

1993. gada 20.decembrī uzņēmumi - Lattelekom, LMT un Tele2 nodibināja Jāņa Lintera fondu. Inženieris Jānis Linters (1879–1963) ir viens no radiofonijas pamatlicējiem Latvijā. Jāņa Lintera vadībā 1925.gada 1.novembrī darbu sāka pirmais radioraidītājs Latvijā.

vairāk info

Darbu sācis jaunākais LVRTC sakaru tornis Ērgļu ielā

Ekspluatācijā nodots un darbu sācis jauns individuāla dizaina VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) sakaru tornis Rīgā, Ērgļu ielā – šī 70 metrus augstā celtne būs 31. LVRTC tornis Latvijā, pie tam būs vienīgais, kas atrodas Rīgas vēsturiskā centra tuvumā.


 

vairāk info

Apstiprina 169 piekļuves punktus, kur laukos plānots izvērst platjoslas internetu

Rīga, 23.aug., NOZARE.LV. Optiskā tīkla uzraudzības komiteja, kas uzrauga lauku platjoslas projekta gaitu, apstiprinājusi 169 piekļuves punktus visā Latvijā, kuros elektronisko sakaru komersantiem tiks nodrošināta piekļuve platjoslas optiskajam tīklam.

vairāk info