Tagad www.eparaksts.lv portālā var iesniegt arī pieteikumu līzingam

24.02.2011


Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Rīga, 24.02.2011

 

Interneta eParakstam jau pieteikušies 2067 cilvēki

Tagad portālā var iesniegt arī pieteikumu līzingam

 

eParaksta portālā, kas sāka darboties šī gada 1. februārī, autentificējušies un pieteikumus aizpildījuši 5610 cilvēki. 2067 no tiem jau kļuvuši par eParaksta lietotājiem, proti, ar iesniegumu devušies uz kādu no Latvijas bibliotēkām un ieguvuši savu virtuālo eParakstu.

No šodienas eParaksta portāla pielietojums kļuvis vēl plašāks - tajā ir iespēja elektroniski iesniegt parakstītu pieteikumu UniCredit Leasing līzinga saņemšanai.

Uzņēmums UniCredit Leasing ir pirmais finanšu sektora pārstāvis Latvijā, kura klienti bez maksas varēs eParaksta portālā pieteikumu ne tikai parakstīt, bet, izmantojot automātisko dokumentu nosūtīšanas sistēmu, uzreiz nogādāt adresātam. Tas nozīmē, ka parakstītais dokuments nav pat jāsūta pa e-pastu. Portālā www.eparaksts.lv varēs pieteikties līzinga finansējuma saņemšanai jaunu vai lietotu automašīnu iegādei, kā arī industriālo iekārtu līzingam.

„Iespēja nosūtīt parakstīto dokumentu adresātam ir viens no pakalpojumiem, kā attīstīšanai arī turpmāk pievērsīsim lielu uzmanību,” saka Jānis Bokta, LVRTC valdes priekšsēdētājs. „Tāpat izskatām iespēju ieviest rīku, ar kura palīdzību lietotājs varēs autentificēties elektroniski, proti – ar iesniegumu nebūs jādodas pat uz bibliotēku. Īpaši nozīmīgi tas būs mūsu ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, kas arī izrādījuši lielu interesi par iespēju pieteikties interneta eParakstam.” Visvairāk jautājumu šajā sakarā saņemti no latviešiem Īrijā, Anglijā un Skandināvijā, kā arī no ārvalstu, piemēram, Ukrainas, uzņēmējiem.

eParaksta portāla izmantošana padarīs ērtāku un efektīvāku arī UniCredit Leasing darbu. Jevgenijs Belezjaks, UniCredit Leasing valdes priekšsēdētājs saka: „Pieteikums ir viens no būtiskākajiem dokumentiem, kuru līzinga devējs izvērtē, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu. eParaksta izmantošana klientiem ļaus ievērojami ātrāk pieteikties līzingam un dažu stundu laikā jau saņemt mūsu piedāvājumu. Par tā lietderību jau pārliecinājušies mūsu kolēģi Igaunijā, kas elektronisko parakstu izmanto jau divus gadus”.

UniCredit Leasing aicina savus partnerus, klientus un citus uzņēmumus lietot jauno eParaksta pakalpojumu, lai nodrošinātu ātrāku, drošāku, ekonomiskāku un videi draudzīgāku veidu kā parakstīt un uzglabāt dokumentus.

eParaksta portāls www.eparaksts.lv tika atklāts šī gada 1. februārī. Tas ir unikāls risinājums ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā - eParaksts lietojams interneta vidē. Nav nepieciešamas viedkartes, īpašas ierīces un programmatūra. eParaksta projekta izstrādātājs ir Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

eParaksts nodrošina ērtu un tiesiski saistošu komunikāciju ar Latvijas valsts institūcijām, bankām, telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem, līgumu slēgšanai uzņēmējdarbības vidē vai oficiālai saziņai ar ES institūcijām Briselē. Tas ir būtisks priekšnoteikums, lai Latvija tiktu ierindota vienā no augstākajām vietām to Eiropas valstu vidū, kas nodrošina IT sertifikācijas pakalpojumus. 

Autentifikācija eParaksta mājas lapā notiek ar bankas lietotāja numuru un kodu karti vai kodu kalkulatoru. Pašlaik tas iespējams banku Swedbank, SEB un Citadele klientiem. Portālā autentificēties var arī esošie e-paraksta lietotāji, izmantojot viedkarti. Dokumentu parakstīšanai lietotājs izmanto PIN kodu, ko saņem eParaksta saņemšanas brīdī, un paša radīto paroli.

Pašlaik eParakstam pieteikties var LVRTC klientu apkalpošanas centros, kas sadarbībā ar Valsts aģentūru „Kultūras Informācijas sistēmas” izvietoti 60 bibliotēkās visā Latvijā. Piesakoties līdzi jāņem pase un pieteikuma anketa, ko var aizpildīt un izdrukāt mājas lapā www.eparaksts.lv vai uz vietas bibliotēkā. Pēc tam visa darbība notiek autentificējoties portālā. Paralēli jaunajai eParaksta tehnoloģijai, arī turpmāk varēs iegādāties un izmantot e-paraksta viedkartes.

 

Papildu informācija:

Antra Savleviča

Baltic Communication Partners

Tālrunis: + 371 67218671; mob.tālr.: 26422891, e-pasts: antra.savlevica@bcp.lv

 

www.twitter.com/eParaksts

http://www.facebook.com/eParaksts

 http://www.draugiem.lv/eparaksts