Jaunais LVRTC datu centrs Zaķusalas TV tornī

LVRTC datu centrs Zaķusalas TV tornī - apskatīt virtuālo tūri

 

Jaunizveidotais datu centrs ir viens no drošākajiem un efektīvākajiem lielapjoma datu centriem BaltijāDrošība un maksimāla darbības nepārtrauktība jebkādu ārējo apstākļu ietekmē tika izvirzīta par galveno datu centra būvniecības prioritāti. Otra galvenā LVRTC datu centra priekšrocība ir energoefektivitāte.

Mums ir svarīgi piedāvāt klientiem pakalpojumu, kas ir maksimāli drošs un izdevīgs, jo nodot citiem uzglabāt tik sensitīvu resursu informācija, ir izaicinājums. Taču par šo datu centru mēs varam apgalvottehniski un fiziski šeit tiek nodrošināta  augstākā līmeņa drošība. Turklāt mēs esam panākuši, ka drošība apvienota ar ekonomisko izdevīgumubūvniecībā izmantotas metodes, kas ļauj samazināt elektroenerģijas patēriņa izdevumus.

Šobrīd var apgalvot, ka mērķis ir sasniegtsdatu centra nepārtrauktas darbības rādītājs ir 99,99 %, ko nodrošina izmantotais dublētās elektroapgādes un dzesēšanas risinājums.   Turklāt datu centra vadības programma sniedz reālā laika informāciju par visu sistēmu darbību, ļauj analizēt šo informāciju dažādos aspektos, paredzēt iespējamos riskus un proaktīvi reaģēt. Tiek ģenerēti automātiskie trauksmes ziņojumi, piemēram, gadījumos, ja datu centrā negaidīti paaugstinās  temperatūra vai izmainās mitruma radītāji. Tādējādi ikkatrs būtisks sīkums ik sekundi tiek kontrolēts, un jebkādu problēmu un negatīvu seku iespējamība samazināta līdz minumam.

zināms, vislielākos ekspluatācijas izdevumus datu centros veido tieši dzesēšanas izmaksas, un šajā datu centrā serveru atdzesēšanai tiek izmantoti efektīvi tehniskie risinājumi, kas maksimāli samazina elektroenerģijas patēriņukatra servera statne tiek dzesēta atbilstoši tās reālajai noslodzei, arī dzesēšanā pēc iespējas tiek izmantots aukstais āra gaiss. Rezultātā tika iegūts videi draudzīgs risinājums, ko apliecina aprēķinātais energoefektivitātes koeficients jeb PUE (Power Usage Effectiveness), kas šajā gadījumā ir 1,39. Šis rādītājs parāda attiecību starp visu datu centra patērēto elektroenerģiju un tieši IT sistēmu patērēto elektroenerģiju konkrētajā datu centrā. Jo PUE tuvāks 1, jo lielāka datu centra efektivitāte. Tā piemēram, saskaņā ar pasaules praksi, lielākoties datu centros šis rādītājs  nav mazāks par 2.

Jebkāda traucējumu rašanās varbūtību sistēmu darbībā nepieļauj rezervētie  enerģijas padeves risinājumi – divas neatkarīgas apakšstacijas,  papildus drošību garantē  nepārtrauktās barošanas sistēmas (UPS), kā arī vēl papildus  dīzeļģenerators. Tāpat datu centrā izvietotas vairākas rezervētas dzesēšanas iekārtas, kas nepieciešamības gadījumā spēj viena otru aizstāt.